Kuřecí prsa na grilu plněná brynzou a mangodlem

Kuřecí prsa na grilu plněná brynzou a mangodlem

Příspěvekod j3david » 12 srp 2017, 12:11

Takže opět jeden recept "grilovací".
Zahlédl jsem na TV Paprika něco co mne zaujalo. Detaily jsem si nezapamatoval, ale principy ano, takže následně jsem trochu zaimprovizoval a dopadlo to náramně. Připravoval jsem pět porcí, takže suroviny na těchto pět porcí:
5 ks kuřecí prsa s kůží
Mísu mangoldu - nevím kolik toho bylo, prostě přiměřeně. Určitě by šel použít i špenát, ale ten mi na zahradě už neroste.
1 ks cibuli
dva plátky špeku nakrájený na kostičky
100 g brynzy
asi 3 lžíce nastrouhaného parmazánu.
Grilovací koření dle chuti a preferencí.

Krok 1:
Na špeku jsem si v pánvi osmahnul cibulku, přidal listy mangoldu, přiklopil a asi 5 minut dusil. Jakmile se listy mangoldu "smrskly", přimíchal jsem do teplé směsi brynzu. Ta se rozpustila, zamíchal jsem to a odstavil.
Směs vypadala takto:
20170812_085418.jpg


Krok 2:
Kuřecí prsa jsem z jedné strany "nakrojil" po cca 1 cm tak aby řez neprošel skrz.
Takto:
20170812_085407.jpg


Krok 3:
do řezů jsem vpravil mangoldově-brynzovou směs včetně kostiček cibule a špeku.

20170812_090817.jpg


Navrch posypáno grilovacím "rubem" na drůbež který jsem si přivezl z americka a který mi chutná. Asi zde možno popustit uzdu fantazii, použít jakékoliv jiné koření. Solit opatrně, brynza je už dost slaná.
Takto je to připraveno ke grilování.

Krok 4:
Na dobře rozpálený gril jsem položil kůží dolů takto připravené prsíčka a ponechal asi 4 minuty (až se kůže pustila grilu). Nevím, možná je možné tento krok vynechat, ale popisuju jak jsem to udělal já.

Krok 5:
Překonfiguroval jsem gril na nepřímé grilování, teplotu seřídil na nějakých 180 st.C. Prsíčka jsem dal do pečících misek a umístil na zvýšený rošt.

20170812_114214.jpg


Takto přiklopeno a ponecháno v grilu dalších cca 30 minut. Kupodivu to pustilo dost šťávy která potom zamozřejmě byla použita na brambory. Pět minut před koncem posypáno nastrouhaným parmazánem.

A tady je výsledek s vařeným bramborem (miluju vařené brambory), k tomu se dost hodil i bulharský tarator.

20170812_120346.jpg


Úspěch všeobecný.

Napadají mne varianty:
- špenát místo mangoldu
- místo brynzy třeba niva, olomoucký tvarůžek, ale i třeba nějaký žervé sýr, nebo tvaroh
- pohrát si s kořením
- místo kuřecích prsou třeba kachní nebo krůtí, vůbec místo drůbeže použít třeba vepřové karé.

Dobrou chuť.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Kuřecí prsa na grilu plněná brynzou a mangodlem

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 12 srp 2017, 20:22

To je to nejhezčí na vaření. Improvizace i když si recept nepamatuješ. ;)
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko


Zpět na Drůbež

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x