Masové copánky v paprikové marinádě

Masové copánky v paprikové marinádě

Příspěvekod Mánek » 22 zář 2011, 14:57

V záchvatu noční nespavosti jsem sebou před třemi dny praštil k televizi a pustil si jako uspávadlo svoji oblíbenou TV Paprika. Kolem třetí ráno jsem byl probuzen do plného vědomí i z toho pomžourávání na obrazovku, protože tam Margó Bódi, takto maďarská zpěvačka cikánské národnosti, připravovala tento recept. Dostal jsem na toto jídlo už jenom při pohledu na jeho přípravu takový "hlad", že jsem dokonce vyskočil jako srnka - tedy mírně postřelená, asi z kulometu - a šel si napsat recept. V původním receptu byla použita kuřecí prsa rozříznutá naplocho na dva plátky, ale protože bylo řečeno, že se úprava hodí na jakékoliv "rychlé" maso, použil jsem vepřovou plec s vynikajícím výsledkem. Jen místo původní přílohy, kterou byly pečené bramborové knedlíky zabalené do plátků slaniny, jsem udělal hranolky. Ta marináda je naprosto skvělá!

Obrázek

Suroviny:
600 g jakéhokoliv minutkového masa na plátky

marináda:
1 opečená kapie,
2 stroužky česneku,
špetka sušeného (nebo lžíce čerstvého usekaného) tymiánu,
2 lžíce oleje,
sůl

4 špejle


Popis přípravy:
Kapii upečeme do hněda až černa nasucho v troubě nebo pod grilem, případně ji opálíme přímo nad hořákem, a vložíme ji do mikrotenového sáčky asi na 5 minut, aby se uvolnila slupka. Plátky masa nakrojíme na tři pásky a spleteme do copánků. Copánky zajistíme napíchnutím na špejle a osolíme je. Kapii oloupeme, vložíme do mixéru, přidáme k ní olej, česnek a tymián, ochutíme solí a rozmixujeme. Paprikovou kaší potřeme masové copánky a necháme je odležet. Odleželé maso zvolna smažíme na pánvi lehce potřené olejem, případně za mírné teploty na grilu.

Obrázek

HP
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Masové copánky v paprikové marinádě

Příspěvekod drobek » 22 zář 2011, 15:46

Nádherné, krásné, neuvařitelné v Americku. Kapii jsem viděl naposled na dovolené v Česku. :(
Snad se na mně děvenka nerozzlobí když použiju jinou papriku. Risknu to.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Masové copánky v paprikové marinádě

Příspěvekod PERNIKARKA » 22 zář 2011, 17:10

No to vypadá opravdu dobře ale jít to připravovat tak brzo ráno by se mi asi nechtělo když v tuto hodinu taky stávám za účelem perníkování :lol:
Uživatelský avatar
PERNIKARKA
Učedník
 
Příspěvky: 13
Registrován: 05 lis 2010, 09:42
Bydliště: Olomouc

Re: Masové copánky v paprikové marinádě

Příspěvekod Mánek » 22 zář 2011, 17:44

Já to taky nedělal v tu nekřesťanskou hodinu, ale až dnes na oběd! :AD
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Masové copánky v paprikové marinádě

Příspěvekod miska12 » 22 zář 2011, 17:50

Tož Drobku?Na TV paprika ji uvádějí jako Kalifornskou.To je pojem co?
miska12
 

Další

Zpět na Drůbež

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x