Tulácké kuře v alobalu

Tulácké kuře v alobalu

Příspěvekod drobek » 20 srp 2010, 16:20

Tulácké kuře v alobalu

Pro každou osobu potřebujete:
2 plátky anglické slaniny
1 kuřecí prso
1 - víc (podle velikosti a hladu) na plátky nakrájené brambory
mrkev na plátky
cibuli na plátky
ořech másla
Další ingredience dle libosti:houby, zelená paprika, feferonky.
Koření dle chuti a spižírny

Na čtverec alobalu položte v tomto pořadí:slaninu, kuře, brambory,mrkev, cibuli, ostatní ingredience dle libosti, máslo, koření. Pokud máte hosty, může to být pojednáno jako samoobsluha, ať si každý uchystá nač má chuť.
Balíčky dobře uzavřete a grilujte za mírné teploty až se nafouknou a maso je hotové. Kuře nepotřebuje moc času.
Přílohy
ja.jpg
ja.jpg (50.46 KiB) Zobrazeno 2069 krát
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Tulácké kuře v alobalu

Příspěvekod j3david » 11 čer 2014, 10:53

Vyzkoušeno, výborné. Použil jsem kuřeci čtvrtky, koření dle chuti jsem vyřešil Kansaským Rubem ze Světa Grillů, přiložil snítku tymiánu, nové brambory na 1 cm silné kolečka, posolil. Vše jsem vyskládal do aluminiové vaničky a shora překryl kusem alobalu. Mělo to výhodu že se to dalo poodhrnutím kontrolovat. Grilováno nepřímo cca 90 při cca 170 st.C minut uzvařené (při občasném nakouknutí) a závěrečných 10 minut odkryté. Ve vaničce vzniklo dostatečné množství velmi chutného výpeku následně použitého k přelití brambor které by jinak byly asi dost suché do krku.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28


Zpět na Drůbež

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x