Steak je svůdně jednoduché jídlo,

Popis steaků a odkud jsou, zároveň základní moudra o přípravě.

Re: Steak je svůdně jednoduché jídlo,

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 10 bře 2012, 08:10

Nevim jestli je mozne u vaseho řezníka si dat maso do vakua. Jestli ano. Tak já nechávám maso až do 3 týdnu v tom pytlíku pak nakrájím na porce znovu dám do vakua a zamrazim dle potreby. Takto získáte super odlezele maso na steaky.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Steak je svůdně jednoduché jídlo,

Příspěvekod Dag » 10 bře 2012, 09:45

Děkuji za zprávu... u našeho řezníka ne, ale u sousedního, který je poněkud dražší ano. To bych mohla zkusit, protože houževnatý stejk co já vyrábím, není žádná lahoda, ale proč do mrazáku? A nebo, lednička stačí, dokud je maso zatavené a když ho otevřeš, tak už musí do mrazáku???
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6


Re: Steak je svůdně jednoduché jídlo,

Příspěvekod Dag » 10 bře 2012, 10:11

Milá Misko, děkuji....to je skvěle vysvětlující článek a já jsem moc ráda, že jsem si ho mohla přečíst.
A navíc jsem velmi ráda, když se na GB rozvíjí debata protože to mně tady chybí. Asi je to tím, že muži, kteří tady převážně vaří jsou mlčenlivější.
Dají recept, obyčejně skvělý ale co při jeho realizaci zažívali, neřeknou. Potěšeně se usmívají a mlčí.
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Re: Steak je svůdně jednoduché jídlo,

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 10 bře 2012, 12:35

Když ho zamrazuji je už vyzrálé (jednou zamrazené maso už nezraje.) V Americe v specialnich restauracich jedí i maso lehce naplesnivěle, myslím že je to nějaká jedla plíseň, což má být delicatesa. Což věřím. Mým způsobem skladování a zrání mám skvěle vyzrálé maso.
Na steak doporučuji: Roastbeef, Rib eye nebo pro hladovce T-Bone Steak nejmíň 500g.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

PředchozíDalší

Zpět na Úvod

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x