Tak já budu první?

Tak já budu první?

Příspěvekod drobek » 17 črc 2012, 23:55

No a vlastně proč ne. Není to zdaleka můj první gril, je to to co mám momentálně v mojí kuchyni.
Nejstarším členem mé domácnosti jsem já, samozřejmě, ale mluvíme o vaření. No to jsem zas já. Tak jinak.
Tohle je můj stařičký gril na plyn. Už byl jednou na hromadě k vyhození, měl jsem novější a větší. Ale pak jsme se stěhovali z domu do bytu a tak jsem ho dal synovi a tenhle zase kajícně vytáh a poopravil.
plyn.jpg
plyn.jpg (96.56 KiB) Zobrazeno 5454 krát
Má už několikátý hořák, kdo by to počítal. Jeho čas je ale spočítaný, brzy dostaneme od syna zpátky ten velký stroj, má i hořák jako na hrnec po straně. Bydlíme už zase ve svém domku a mám místo.
Plynový gril používám když se mi nechce roztápět lokomotivu a pak hlavně na steaky, teplota se snáz reguluje.
Potom jsem byl loni na podzim v Česku a chtěl jsem udělat kamarádovi radost k narozeninám. Udělal, koupil jsem mu lokomotivu. Jenže já neměl žádnou. Tak jsem na jaře koupil tuhle.
loko.jpg
loko.jpg (98.65 KiB) Zobrazeno 5454 krát
Je menší než se normálně prodávají, ale vejde se do ní dost a to je hlavní. Pro čtyři v ní uvařím a konečně, my jsme jen dva.
Používám ji když nejsme zrovna teď moc hladoví, a když chci aby to vonělo hezky kouřem. Jako třeba tyhle vepřové svíčkové.
IMAG0098.JPG
IMAG0098.JPG (95.24 KiB) Zobrazeno 5454 krát

No a poslední kus co přibyl vlastně ani gril není. Jsou to kamna na patio, ale mají v komíně mřížku, kde se dá krásně narychlo něco přičmoudit, a taky se tam krásně opékají buřty. Teď ale ne, až se trochu ochladí. Minulý čtvrtek (12.7.2012) jsem tu měli v pět odpoledne 45°a to teda na topení v kamnech není.
kamna.jpg
kamna.jpg (69.85 KiB) Zobrazeno 5454 krát

Tak a to je celé milé děti, zazvonil zvonec a pohádky je konec.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Tak já budu první?

Příspěvekod j3david » 18 črc 2012, 01:49

Já se přidám jen co se na chvíli dostanu domů. Prozatím bojuju v Koreji, po pravdě jíst korejské "speciality" každý den a třetí týden tak to je yž trochu moc. Co vypadá jako zajímavý zážitek jednou, podesáté už trochu leze krkem. Nicméně mám dotaz. Co říkáš (nebo říkáte i ostatní) na takový ten gril co se prodává v hobbyhausech jako "mexický". Teda v mexiku jsem jej nikdy neviděl, ale ve španělsku jejich ptáčka taky ne. Je to podobné jako ta tvoje kamne na patio, ale je to celé keramické, komínek je trochu delší, dvířka to nemá, ale jenom takový kruhový otvor a přibližně uprostřed výšky toho otvoru je rošt na grilování. Evidentně bych v tom topil pod roštem dřevěným uhlím. Ale dotaz zní ... je to vůbec k něčemu? Nebo jenom jako ozdoba, něco jako trpaslík na zahrádku.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Tak já budu první?

Příspěvekod Stan » 18 črc 2012, 08:25

Viděl jsem to (mexický gril) u jednoho známého v akci. Bylo to z terakoty, na železné podnožce a ze dvou odnímatelných dílů. Normálně v tom šlo grilovat, ale maximálně tak nějaké klobásy a menší věci.
Údajně je to velmi populární v německu a u nás se to příliš nechytlo (dle slov tehdejšího distributora).
Řekl bych, že někam na terasu, třeba podkrovního bytu, to může být zajímavá hračka.
Jo, a není to úplně na každé palivo! To co jsem viděl bylo dost choulostivé.
Stan
 

Re: Tak já budu první?

Příspěvekod drobek » 18 črc 2012, 15:11

Ano, znám. U nás je to dovoz z Mexika, vypadá to krásně a uvažovali jsme nad tím. Ale známí nás varovali, několika to prasklo a rozpadlo se. :twisted:
Proto jsme zvolili tenhle kovový a funguje náramně. Byl mnohem levnější než terracotový a líbilo se nám jak vypadá. Stál $89, a to jde, mexický je za 300.
Na obrázku je jiný model, zdaleka ne nejdražší, ale posuďte sami, dali byste si tuhle přezdobenou obludnost domů? Schválně jsem to okopíroval z nabídky Walmartu i s cenou.
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (22.87 KiB) Zobrazeno 5442 krát
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová


Zpět na Toto je, nebo bude můj gril

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

x