Vepřové kotlety se sladkokyselou paprikou podle Ramsaye

Vepřové kotlety se sladkokyselou paprikou podle Ramsaye

Příspěvekod Mánek » 05 říj 2012, 10:16

Nový pořad na TV Paprika, vysílaný pod názvem „Gordonovo vaření pro radost“, představuje Gordona Ramsaye v úplně jiném světle, než jej známe z jiných pořadů, ve kterých vystupuje. Jedná se v podstatě o školu vaření, kde Gordon představí 100 receptů připravených podle svých osvědčených postupů. Během vaření nejenže polopaticky vysvětluje různé postupy a finty používané při přípravě jídel, ale odhaluje i svá tajemství přípravy špičkových jídel tak, aby je mohl připravit i ten, kdo vaří jen pro radost.

S překladem receptu mi pomohl sám "velký mistr GOOGLE" a tímto bych mu rád vzdal hold i dík! CC :AD


Ingredience:
2 vepřové kotlety po 200 g,
olivový olej na smažení,
2 stroužky česneku ve slupce,
pár snítek tymiánu,
máslo,
čerstvě mletý pepř,
sůl

Na sladkokyselé papriky:
olivový olej na smažení,
1 červená cibule (oloupaná a nakrájená na měsíčky),
2 červené papriky (nakrájené na tenké proužky),
mořská sůl,
čerstvě mletý černý pepř,
1 lžíce cukru krupice,
3 lžíce červeného vinného octa,
1 lžíce extra panenského olivového oleje,
hrst lístků bazalky

Popis přípravy:
Nejprve připravíme papriky. Rozehřejeme trochu olivového oleje ve velké pánvi a přidáme cibuli i papriky. Ochutíme solí a pepřem, přidáme cukr a osmahneme při vysoké teplotě po dobu 4-5 minut. Musíme slyšet syčení zeleniny na pánvi, pokud tomu tak není, pánev není dostatečně teplá a zelenina se místo smažení vaří. Přidáme ocet a necháme jej minutu nebo dvě provařit, dokud se téměř neodpaří a papriky mírně nezměknou. Snížíme teplotu, přidáme polévkovou lžíci extra panenského olivového oleje a vaříme další 2-3 minuty. Vmícháme nakrájené lístky bazalky a provaříme po dobu 30 sekund, poté pánev sundáme z plotny. Papriky přemístíme do mísy a necháme odpočinout. Dočista vytřeme pánev a připravíme na ní vepřové kotlety. Ostrým nožem nařízneme tuk kolem kotlet přibližně po 3-4 cm, tím se zamezí zvlnění masa při smažení a zároveň se maso opeče stejnoměrněji. Kotlety osolíme, opepříme a koření do nich rukou vtlačíme, aby neopadalo. Pánev rozehřejeme na vysokou teplotu a přidáme trochou oleje. Na pánev vložíme kotlety, přidáme lehce rozmáčknutý česnek i se slupkou, snítky tymiánu a osmažíme po dobu 2-3 minut, dokud maso nezíská červenou barvu. Otočíme kotlety, tymián a česnek pod ně zasuneme a smažíme další 2-3 minuty. Ke konci pečení do pánve vložíme máslo a až se rozpustí, maso několikrát přelijeme výpekem. Kotlety přitiskneme tučným okrajem k boku pánve, aby se vyškvařilo co nejvíce tuku. Hotové kotlety přeneseme na horký talíř a po dobu 5-10 minut je necháme odpočinout. Do středu talíře navršíme papriku, na ni položíme kotletu, na maso vymáčkneme česnek ze slupky a podáváme.
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Vepřové kotlety se sladkokyselou paprikou podle Ramsaye

Příspěvekod miska12 » 05 říj 2012, 11:32

nechat 5-10 minut odpočívat?To bych nevydržel.
miska12
 

Re: Vepřové kotlety se sladkokyselou paprikou podle Ramsaye

Příspěvekod Mánek » 05 říj 2012, 11:34

Aby se vcucla šťávička zpátky do masa, né!? :D
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Vepřové kotlety se sladkokyselou paprikou podle Ramsaye

Příspěvekod parles » 05 říj 2012, 16:13

Taky jsem se včera na Ramsaye díval, ale přišel jsem pozdě a neviděl jsem to celé. Moc pěkný pořad, mně se líbily ty nudle s kuřecíma nudličkama a brokolicí. Já jsem vlastně neviděl ani konec, protože jsem to proklikával s fotbalem. No a jsem rád, že jsi sem dal tyhle kotlety, vypadají úžasně!
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín


Zpět na Vepřové

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron

x