Letní kuchyně, stabilní grill

Vlastní výrobky, ať jsou to grily či jen pomůcky ke grilování či uzení.

Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod Stan » 16 úno 2011, 15:40

Možná jsem měl tenhle dotaz zahrnout pod "pomůcky ke grilování", rád bych se totiž zeptal na vaše názory případně nápady a návody ohledně stavby stabilního, zahradního grilu. Totiž, mám v úmyslu na jaře realizovat stavbu něčeho, čemu říkám letní kuchyň. Plánuju tam trávit přípravou jídla, konzmací a relaxací většinu sezóny.
Opěrná zeď do "L", krytá střechou, případně pergolou. Uvnitř by měl být grill, nebo (to mě napadlo dodatečně) něco jako pec, kde by se dala udělat třeba pizza. Přemýšlím, zda by tam měla být zavedena voda, protože elektřina určitě ano. Jestli to spojit s udírnou, páč jsem ještě nikdy nic neudil. No prostě budu vděčný za každý nápad, protože jsem to vlastně jěště nikdy celé ve skutečnosti neviděl. Díky. ;)
Stan
 

Re: Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod jaga » 16 úno 2011, 16:25

voda určitě, kuchyně bez vody by Tě asi dlouho nebavila a taková příprava zeleniny, praní salátu atd. vodu fakt chce...a já bych se určitě podívala po nějaké knize o zahradních stavbách, bývají hodně inspirativní, jen Ty znáš svoje potřeby a dispozici prostoru, do jara ještě pár chvil zbývá, popátrej :) myslím, že jedna dobrá se jmenovala Malé zahradní stavby...teď mně ještě napadlo, že jsem se nepodívala, kde žiješ, tuhle knihu jsem viděla v Česku ;)
Uživatelský avatar
jaga
Grillman
 
Příspěvky: 115
Registrován: 05 lis 2010, 17:55
Bydliště: Olomouc

Re: Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod Stan » 16 úno 2011, 16:59

Díky za tip Jago. Mrknu se po knize.
Momentálně žiju V ČR, tak to nebude zase takový problém.
Ta voda bude nutná, to jsem si myslel. Dá se to řešit donáškou z domu, ale není to ono. Elektřina, jasně........
Co mi ale pořád vrtá havou, je jak skloubit tu pec/gril a udírnu. Nechci totiž žádný betonový prefabrikát z hobby marketu a zároveň nic rustikálního. No a je jasné, že na plochu před se musí vejít pořádný stůl, lavice......atd. Bude se tam sedět často dlouho do noci. :D
Stan
 

Re: Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod Mánek » 16 úno 2011, 17:14

Čauky Stane!

Tak to jsme dva, kteří máme prozatím v hlavě tyto úvahy. Pokud ale uvažuješ o stabilním grilovátku někde u baráku, máš to jednodušší. Já mám zahradu bez vody, bez elektřiny a navíc 20 km od bydliště, takže to mám na vymýšlení daleko jednodušší. Pod přístřeškem hodlám zbudovat variabilní gril, kde by se dalo grilovat případně i selátko, ale aby se dal použít i na špízy nebo steaky. Tady se to asi nedá prezentovaz - no dalo by se, ale mám to jen v hlavě, zatím jsem nic nenamaloval. Většinou mi stačí hlava. ;)
Elektřina = autobaterie nebo centrála, voda = dovoz z domu, nebo ochotný soused. Udírnu mám mimo, tu bych ani pod střechu necpal, pokud by to nebyl nějaký ten lokomobil a podobně. Mimo to je ještě otevřené ohniště, trojnožka a desetilitrový kotlík, bez toho to prostě nejde. :)
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod Manana » 16 úno 2011, 17:49

Vřele doporučuji mobilně-stabilní gril:
Obrázek
Siempre remitir a mañana lo que puedes hacer hoy.
Uživatelský avatar
Manana
Kuchař
 
Příspěvky: 60
Registrován: 05 lis 2010, 08:56
Bydliště: Šumava

Další

Zpět na Stavim zahradní gril. Urobim si sám

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x