Letní kuchyně, stabilní grill

Vlastní výrobky, ať jsou to grily či jen pomůcky ke grilování či uzení.

Re: Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod Mánek » 17 úno 2011, 01:00

Jo, to je ono, traktomobil! :D
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod Stan » 17 úno 2011, 14:13

to Mánek:
Právě pro to "vaření", kotlík, holandský hrnec, ale i pizza mě vede k tomu, nedělat to jako řekněme klasický gril, ale jako klenutou pec. Ovšem, tím to celé značně komplikuju a prodražuju!! Ta udírna, to je otázka.
Jsem přístupný různým alternativám. Zvážím případně i ten traktor, jak navrhuje Manana. ;)
Naposledy upravil Stan dne 17 úno 2011, 15:29, celkově upraveno 1
Stan
 

Re: Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod drobek » 17 úno 2011, 15:28

Václev Vlk napsal z vydal pár knih na tohle téma, s fotkami, nákresy a radami. Tak co zajít do knihovny, prohlédnout, a pak případně koupit? Mám ty knížky doma, ale v Americe. BB
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod Stan » 17 úno 2011, 15:31

No jasně. Průběžně to sleduju už asi rok. V těch knihách jsem zatím nenašel nic, co by bylo jaksi přesně ono. Tím ovšem nechci říct, že to tam není.
USA, to mám teď trochu z ruky. Možná až budu mít někdy cestu kolem. :D
Stan
 

Re: Letní kuchyně, stabilní grill

Příspěvekod Pajaska » 18 bře 2011, 20:28

Ahoj Stane,já tenhle problém řešila před lety.Kladla jsem důraz na praktičnost a ne nějaký luxus a okázalost,kterou vidím kolem sebe.Já ji k životu nepotřebuji.Trávíme tam čas od jara do pozdního podzimu.Udírnu jsme řešili,ale zase jak často udíme,že? A navíc lze případně ještě postavit, pokud to dovoluje dispozice .Elektrika je nutná!!!Voda se také hodí,ale nemusí být přímo pod ,,pergolou.Já jí mám také kousek vedle,je tam napojená hadice na zalévání skleníku a sprcha .Nevadí mi to,připravím si zeleninu atd.tam.O peci jsme uvažovali,ale v době stavby nebylo dostatek místa,jinak by tam byla také někde v rohu.Takže podstatná je přípravná plocha - doporučuji kámen ,je drahý a pekelně,ale vydrží věky.Použili sme žulu od kameníka,co dělá desky na hroby.:-))Prostě se naskytla příležitost a super.Zásuvky na spotřebiče,světlo nad pracovní deskou a ještě jedno nad stolem.V každém případě zastřešit!!!A to nejdůležitější je krb.Když jsem si ho navrhovala, měl umět - gril malého prasete,kuřata několik najednou(boční teplo) pokud je větší akce,rošt na grilování špízů a masa a ještě bud kámen (měla jsem asi už 3 a pokaždý praskl - čedič),takže lepší zajet do šrotu a najít litinový plát,dostatečně velký,na kterém jdou tortily,mletá ovoce,i tu pizzu mám v plánu zkusit,ale musím vymyslet poklop na to.Materiál krbu - máme šamotové cihly a spojení šamotovou maltou - pozor do šamotu vodní sklo !Máme to už asi 10 let a drží to jak židovská víra.Nic nepraská,co mají ty betonové ,,krásky",už je měnili.Jediná věc mi chybí ke spokojenosti a to je nějaký halogen či topidlo v chladných dnech nebo na zimu.No, ale to už bychom se tam mohli úplně odstěhovat.:-))Mohla bych poslat foto,ale nechci tu zveřejňovat email a ani foto ,nevím jestli tu jdou dát zprávy.Nechodím tu moc často z nedostatku času.A pak mám PC z práce až až.Snad jsem trochu pomohla.:-)
Pajaska
 

PředchozíDalší

Zpět na Stavim zahradní gril. Urobim si sám

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x