Rada nad zlato

Re: Rada nad zlato

Příspěvekod j3david » 23 zář 2016, 18:36

Je to jednoduché. Zavolejte zítra Mirďovi na číslo které uvedl nahoře. Prodiskutujte s ním jako s odborníkem jaké máte představy a požadavky. Když se domluvíte, příští víkend budete grilovat.
Ať se daří.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Rada nad zlato

Příspěvekod Mirďa » 23 zář 2016, 20:56

Není problém komunikace zde přes forum. Problémeček je trošku tady mezi PC a židlí u mně :lol: Kapánek nevím co dřív.

Nic méně k dotazům. RBS není výkonnější než klasické grily a naopak. Je to jen jiný systém. Vyrábí jej pouze Campingaz, jiní renomovaní výrobci jej nedělají. Je to o tom že pokud jste se dívala v detailech grilů na fotky, tak tam je u RBS patrné na jakém principu funguje. Tedy že je hořák v předu a vzadu. Grilovací plocha je u těchto grilů uzší a delši, tedy více obdélník. Kdežto u ostatních grilů jsou hořáky trubicové vedené napříč grilovací plochou. Tyto hořáky jsou nadkryté "stříškami" - flavorizery - aby odkapávající tuk nekapal přímo do plamene, což se nechce. Obecně dle mého názoru není RBS špatný, pokud člověk nemá ambice a touhu zkoušet a experimentovat například s žebry, kusem krkovicev kuse a podbnými lahůdkami, které se dělají takzvaně nepřímou metodou. Ne že by to na RBS nešlo, ale je to trošku složitější. Kdežto u klasických grilů s nepřímé grilování většinou dělá tak, že zapnu první a třetí (u čtyřhořákových grilů 1 a 4) hořák. no a uprostřed mám zónu kde dám onen velký kus masa a mohu jej dělat třeba dvě hodinky. Nepřímé grilování znamená, že teplo není přímo por grilující potravinou. Také pokud budu chtít dělat třeba jen dva kousky masa, tak u klasického grilu zapnu dva hořáky a griluji na menší ploše, kdežto u RBS musíte zaponout oba hořáky a vyhřát celou plochu. U RBS se říká že je to zdravější grilování, protože tuk nekape na flavorizéry a tudíž se tolik neodpřuje zpět k roštu. To je sice asi pravda, nic méně tak jako tak je v RBS sběrný plech, který je stejně rozpálen a tuk se od něj odpaří tak jako tak. Takže to jest otázkou. Ono s tím tukem je to spíš dost o tom kdo griluje. mám li marinované maso, tak než jej dám na rošt, tak jej z marinády vyjmu, osuším a poté dám na rošt. Marináda už v mase je a zpravidla nemá smysl aby zbytečně tekla do grilu. Mohu sem tam lehce potřít, ale nemusí se lít po litrech.

Odkládací stolky má většina grilů a u většiny je v jedné polici i boční plynový vařič, který se dá s přehledem využít k ledasčemu na vaření a přípravě. Například nemám li čas, předvařím si brambory a ty poté dogriluji na roštu...

Přenášení, to je zabezpečno na kolečkách, dle výrobce větší či menší, je to gril od grilu. záleží bude li se jezdit po trávě, nebo po betoně.

Čištění je bohužel záležitost co nebaví nikoho a je dost závislá na tom co jsem psal výše. Nic méně v tomto to má nejlépe asi vyřešen Campingaz 3 nebo 4 series. Tam se dá vana grilu rozebrat a dát do myčky. u ostatních výrobců jsou vany v kuse a sem tam je potřeba je vyčistit ručně, ale nic dramatického to není, nedělám to po každém grilování.

Rozdíl mezi 3 a 4 series u campingazu je v tom že 3 series má tri hořáky a 4 series má 4 hořáky. grilovací plocha je samozřejmě u 4 series o cca 17 cm větší, což je fajn. obecně u tříhořákových grilů je plocha rozdělene 2:1 na rošt: tál, kdežto u 4 hořákových grilů je to 50:50. Ale opět, každý výrobce to má trošku jinak.

Pokud chcete gril na delší čas, řekněme deset let, podíval bych se asi po dražších značkách jak například Weber nebo Napoleon. To jsou samozřejmě dražší kusy, ale také ta cena je znát na materiálech zárukách atd. Osobně bych vybíral mezi těmito. linky níže.

Jestli můžu poprosit, zkuste mi opravdu zavolat, rad Vám vysvětlím spoustu toho telefonicky a můžeme třeba sednout k PC a probrat on-line jednotlivé modely. Čas si na Vás udělám třeba v klidu mimo pracovní dobu po dohodě, nebo klidně v práci, pokud nebudou zástupy zákazníků. Věřte mi že takto je přenos informaci lepší. Nic méně mi nevadí odpovídat zde, jen prostě nestíhám zde být bohužel on-line či každý den.

731 614 471

http://www.svetgrilu.cz/grily-na-plyn-weber

http://www.svetgrilu.cz/grily-na-plyn-napoleon
Uživatelský avatar
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu
 
Příspěvky: 277
Registrován: 01 čer 2012, 20:15
Bydliště: Trnávka, okr Nový Jičín

Předchozí

Zpět na Campingaz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x