Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod j3david » 26 pro 2013, 09:51

Píšou to nepřesně. Udírna Bradley nejde použít na grilování, lze ji použít na "pomalé pečení" tak že se prostě boční generátor kouře nenaláduje udicíma peletama. Pomalé pečení je to proto, že se na udírně dosáhne teploty něco málo přes 100 st.C, mám vyzkoušeno že jde dosáhnout při zavřeném komínku maximálně 120 st.C. Další možnost je úplné odstranění generátoru kouře, přepojení kabelu napájení do konektoru napřímo (tedy ne do generátoru). Nicméně touto úpravou dojde ještě k dalšímu mírnému snížení výkonu protože generátor kouře samotný (i bez pelet) se trochu podílí na vytápění vnitřního prostoru. Takže potom je maximální dosažitelná teplota cca 105 - 110 st.C. Je nutné si uvědomit, že příkon udírny je pouze 300 W, s tím se opravdu grilovací teploty nedá dosáhnout ani teoreticky. Ale toto "pomalé pečení" lze využít například ke konfitování, pro některé specifické úpravy mas. Lze tímto způsobem například na sítových patrech udírny i sušit ovoce - v tom případě nutno ale otevřít komínek pro odvod vlhkosti a tím se teplota sníží na takových 80 st.C.
Jeden ze způsobů využití jsem tady popisoval - příprava BBQ žebírek ... zde se ovšem taky využije možnost "zakouření".
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod Mirďa » 27 pro 2013, 10:53

Lépe bych to nenapsal, je to tak jak píšeš.... ;)
Uživatelský avatar
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu
 
Příspěvky: 277
Registrován: 01 čer 2012, 20:15
Bydliště: Trnávka, okr Nový Jičín

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod Mirďa » 03 pro 2015, 22:36

Tak to je spravna otazka, to se musi prozkoumat....
Uživatelský avatar
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu
 
Příspěvky: 277
Registrován: 01 čer 2012, 20:15
Bydliště: Trnávka, okr Nový Jičín

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod j3david » 04 pro 2015, 09:54

OK - šikovný nápad, ale zase nic moc převratného. Jestli dobře rozumím textu, kroužky (nebo disky) by se naložily nad briketky tak, aby ke konci uzení v dávkovači nezůstaly neshořené briketky (jedna přijde na 10 Kč) ale aby tam projely tyto kroužky. Prima, proč ne, šikovnější kutil si to může i vyrobit sám. Nicméně - když skončím uzení, vypnu na Bradleym vypínač v nějakém mírném předstihu. Nechám poslední briketku na "lopatce" dočoudit, další mi tam už nenajede a zůstane v dávkovači ... No a co, nechám je tam a mám "nadávkováno" na příští uzení. Ale kdo chce kroužky - proč ne.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Bradley - automatická a poloautomatická udírna

Příspěvekod Mirďa » 04 pro 2015, 14:17

Jsi mne trosku predbehl a myslim si to same, nic moc prevratneho ci nutneho k udirne....
Uživatelský avatar
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu
 
Příspěvky: 277
Registrován: 01 čer 2012, 20:15
Bydliště: Trnávka, okr Nový Jičín

PředchozíDalší

Zpět na Bradley

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x