Vanilkové rohlíčky mé mámy

Vánoce patří v České republice k největším a nejoblíbenějším svátkům. Je to sice doba shonu, ale i mnoha hezkých okamžiku. Dárky, cukroví, ozdoby a vše co nám tento čas zpříjemní v kruhu našich nejbližších. Věnujte Vaše rodinné recepty naším čtenářům.

Re: Vanilkové rohlíčky mé mámy

Příspěvekod drobek » 29 lis 2015, 10:49

Má maminka vařit téměř neuměla a ještě k tomu to nevěděla ddd . Ovšem pečení to je jiná, v tom měla nadání přímo snad od pána Boha.
Její Vánoční pečení, to je vzpomínka na celý život. Nejen vánočka a štrůdl, ale i devět druhů cukroví bylo povinné. Její rohlíčky byly bezkonkurenční, naučila se je Anička podle maminčina receptu, nevím v čem se liší od Jožiho maminky, porovnáme, ochutnáme. HP
Dnes peče Anička jen rohlíčky, pracny a slepované, protože jsme, podle ní, nechutně tlustí. :(
19. prosince přijedou mladí, teda syn s Americkou manželkou. Ta už se těší jak budou s Aničkou péct cukroví. No není to radost obrovská? Je to naše vysněná holčička kterou jsme neměli.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Vanilkové rohlíčky mé mámy

Příspěvekod Dag » 29 lis 2015, 15:42

teď jsem si přečetla milé povídání o Drobkově mamince a znovu jsem se vrátila k receptu a uvědomila jsem si, že v popisu chybí ta lžíce rumu
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Předchozí

Zpět na Vánoce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron

x