Exotické kuřecí maso

Exotické kuřecí maso

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 14 zář 2016, 20:54

20160519_193555.jpg
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Wok

Příspěvekod drobek » 16 zář 2016, 09:13

Já dobře vím jaké možnosti vaření ve woku přináší. Ale wok potřebuje opravdu výkonný zdroj tepla a ne každý ho má. Když jsme ještě vařili na plynu obyčejný hořák na to nestačil.
Teď máme sklo keramickou desku a to už vůbec nejde a indukce je co do příkonu tepla vlastně to samé.
Řešení bych viděl buď ve speciálním hořáku který má právě Joži, nebo jak jsem to v poslední době viděl v televizi gril který má v roštu "otvor" kam se dá wok vložit a pak už to tedy funguje jak má.
Sám teď váhám jaký gril si pořídit, protože si nejsem jist jestli má lokomotiva vydrží ještě jednu sezónu, byla moc levná, ze slabého plechu.
Tak co teď? Moc se mi líbí zahradní krb, je o sice hezké, ale nemá víko a bez něj to moc nejde. Navíc ten speciální rošt pro wok to taky nemá.
Druhá varianta na kterou uvažuju je plynový gril. Výhodou je, že nemusím čekat až se mi uhlí rozpálí a já jsem hrozně netrpělivej. Že nekouří a nenechá chuť kouře nevadí, pořád se dá použít buď krabice na odštěpky dřeva, nebo jen zabalit dřevo do alobalu. Jen ještě nevím, jestli má ten speciální rošt a obávám se, že tudy taky cesta nevede.
Naštěstí mám čas si vše rozmyslet, naneštěstí nad tím budu dumat celou zimu. Ale zase aspoň si nebudu drbat hlavu jestli jsem nekoupil blbost.
Takže Mirďo, co ty na to? ???
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Exotické kuřecí maso

Příspěvekod j3david » 17 zář 2016, 12:18

Já kdybych měl možnost se znovu rozhodovat ... big green egg ... sice drahé ale zdá se mi to o level výš než cokoliv jiného.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Exotické kuřecí maso

Příspěvekod drobek » 17 zář 2016, 14:22

Big green egg, krásné, ale naprosto mimo můj rozpočet. ddd
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Exotické kuřecí maso

Příspěvekod j3david » 17 zář 2016, 16:42

Ony existují i levnější "generika" .. ale máš pravdu, i ty jsou dost drahé. Taky je to mimo můj dostupný budget ... ale nikdy neříkej nikdy :-)
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Další

Zpět na Wok

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

x