Pstruh na klacku nebo v košíku

Pstruh na klacku nebo v košíku

Příspěvekod drobek » 12 čer 2012, 21:01

Grilování na ohni nebo na grilu doma.
Podle Stevena Reichlena.


V prvotní verzi tohoto pokrmu, si můžete jednoduše napíchnout rybu na klacek a opéct na ohni. Recept je mírně zdokonalen nádivkou s jarní cibulkou a máslem a obalený v uzeném bůčku. Ale to je na vás. Pstruzi jsou vynikající i pečení na grilu. V ideálním případě máte gril na dřevěné uhlí a pálíte na něm kousky dřeva namísto uhlí. Ale i plynový gril připraví vynikající pstruhy. Rybí košík (taková dvojitá tenisová raketa) snižuje riziko přilepení a usnadňuje otáčení.
Ingredience:
4 celí pstruzi (každých 30 – 45 dkg)
hrubá sůl a čerstvě mletý černý pepř
2 lžíce soleného másla, při pokojové teplotě
4 jarní (zelené) cibulky
8 plátků uzeného bůčku
dílky citronu na pokapání
Dál potřebujete: Řeznický provázek, nebo košík pro malé celé ryby, dřevo na topení nebo 1 až 2 hrnky suchých kousků dřeva.
Omyjte pstruha zevnitř i zvenku a osušte. Udělejte pár šikmých zářezů až na kost po každé straně každé ryby. Tím se urychlí opečení a umožní vstřebávání kouře. Velkoryse osolte a opepřete pstruhy. Dejte trochu másla a cibulku dovnitř každého pstruha. Mázněte trochu másla na vnější stranu každé ryby. Dejte proužek bůčku podélně na každou stranu pstruha. Svažte vše řeznickým provázkem na třech místech.
Na ohni:
Rozdělejte oheň a nechte vyhořet až na žhavé uhlíky. Napíchněte pstruha na klacek, lepší je na vidlici. Držte pstruha asi 10 cm nad uhlím, grilujte dokud se slanina a nebo kůže nezhnědne, asi 6 až 10 minut každé straně. Přesuňte pstruha podle potřeby, aby slanina a tuk nechytila.
Nebo: umístěte pstruha košíku na ryby který jste vystříkali s olejem nebo namazali slaninou. Grilujte stejně.
Na grilu:
Nastavte si gril na přímé grilování (oheň pod celým roštem) a předehřejte na středně vysokou teplotu. Pro dosažení nejlepších výsledků, měli byste mít opravdový oheň ze dřevěný. Případně hodit suché kousky dřeva na uhlí v grilu na dřevěné uhlí nebo aspoň dejte do alobalu zabalené kousky dřeva a do něj udělejte dírky pro kouř. To položte na rošt na plynovém grilu.
Uspořádaje ryby na rošt a grilu, a grilujte dokud nezhnědne asi 6 až 10 minut na každé straně, obraťte kleštěmi. Nechte dostatek volného prostoru na grilu, takže můžete přesunout pstruha v případě vzplanutí.
Odstraňte provázky a servírujte pstruha s citronem.
pstruh.jpg
pstruh.jpg (65.7 KiB) Zobrazeno 5404 krát
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Pstruh na klacku nebo v košíku

Příspěvekod Dag » 13 čer 2012, 22:30

Drobku, toto jsou pro Česko jenom marné chutě. Nemáš-li v rodině rybáře, nemáš nárok. Já jsem teď na venkově, kde teče jedna říčka a jeden velikánský potok, ale rybu zde uvidím, jen zmrzlou v Liedlu.
Ale Tobě ji přeju.
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Re: Pstruh na klacku nebo v košíku

Příspěvekod drobek » 13 čer 2012, 23:36

Dag, asi jsem indián, protože já chytám ryby k jídlu, ne pro potěchu z lovu. A tak když mně tady jeden láká abych s ním jel na ryby, odmítám. Můj podíl na benzín je 30 dolarů, za to můžu mít šest pstruhů v obchodě, kde stejně nejradši lovím. :lol: Navíc jsou ze stejné řeky jako ty chycené. :o
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Pstruh na klacku nebo v košíku

Příspěvekod parles » 14 čer 2012, 00:04

No tedy Dag, není v Česku až tak zle. Nevím na kterém venkově přebýváš a rybář v rodině je samozřejmě ideální, ale pokud nemáš poblíž nějakou rybárnu ( a uznávám, že už jich je poskrovnu), tak živé pstruhy si můžeš koupit kdykoliv v Tescu, nebo v Makru. BB
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Pstruh na klacku nebo v košíku

Příspěvekod Dag » 14 čer 2012, 07:00

Parlesi, u České Kamenice a chystám se navštívit nějaké nedělní dopoledne / to nejezdí Tiráci/Tvé město Děčín Jednak pro tu krásnou vyhlídku z kopce od Zoo a pak pro ten chrám žrádla, který tam nedávno postavili. Doufám, že ty čerstvé pstruhy mít budou.
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Další

Zpět na Ryby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x