Začínám

Já vás neznám, vy mě neznáte, ale teprve poznáte. :D :D

Začínám

Příspěvekod j3david » 16 čer 2012, 09:43

Ahoj, zdravím vsechny z Valašska.
Jsem duší tramp a profesí tak trochu cestovatel, většinu roku trávím na cestách po celém světě a ledaco pochytím. Takže si vozím domů i kulinářské zážitky a snažím se je použít. Nedávno jsem si koupil na zahradu hračku - velký plynový gril. Takže se jej právě učím používat v těch vzácných chvílích kdy přistanu doma. Prozatím to jde ztuha, ale věřím že se zlepším - taky s přispěním těchto stránek. Zatím budu jenom čerpat, ale doufám že budu moct i něčím přínosným přispět. Pro začátek vložím recept na grapefuidovou omáčku na grilované ryby který jsem pochytil v Luisianě od Mistra Lagasse.
Wiking
j3david
Grillmeister

Re: Začínám

Příspěvekod drobek » 16 čer 2012, 16:37

Vítám tě mezi námi, nebo líp ahoj, od bývalého trampa. BB
Emerila znám, ale jen z televize, má zajímavé recepty. Já žiju už 27 let v Idahu a až se zas vydáš za velkou louži máš kde bydlet. Máme na zahradě velký plynový gril a vedle ještě "lokomotivu", podle toho co a jak se chystá. Teď v létě, koho by těšilo u grilu mrznout venku, žejo. HP
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce

Příspěvekod j3david » 16 čer 2012, 16:51

Ahoj, moc dík za vřelé uvítání, stejně tak platí že máš kde bydlet ty když poletíš za velkou louži :D . A to i kdybych nebyl zrovna doma protoze náš barák je na podobné návštěvy připraven. Já cestuju ale především díky své profesi, takže tam kde mám kontrakty ... a to bohužel v posledních letech moc tvým směrem není. Byl jsem poslední dobou krátce v Mexiku a trochu déle v Kanadě, ale to je vše. MOmentálně nic tímto směrem ale není na obzoru. Jinak jsem tam za louží strávil skoro šest let, především Ohiu. Teď se ponejvíce pohybuju v jihovýchodní Asii .... zajímavé především z hlediska koření.
Wiking
j3david
Grillmeister

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 17 čer 2012, 16:34

Vítám tě u nás Davide. Ať se ti tu líbí a zajímavé recepty s Asie jsou vítány. Sam pracuji často s wokem, i když ne vše dám do receptů.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář

Příspěvekod j3david » 17 čer 2012, 17:09

Hahááá ... recepty z Asie... no nevím. Ja říkám že nejlepší čínskou restauraci jsem zažil v Chicagu. Problem je ze nikdy nevím co vlastně jím :-). Nicméně - teď se pohybuju hlavně v Indonésii. To jsou ostrovy koření! Muškát, káva nejlepší na světě. Ale hlavně SAMBAL! To je omáčka "tekutý oheň" která propálí pánev. Různé mexické salzy jsou proti tomu dětská krupička se skořicí. Taky palmový cukr je něco co stojí za zmínku. Ještě jsem jej nevyzkoušel na grilu (jsem opravdu začátečník), ale v dobré kávě je to něco ... No - v mém profilu jsem to nezmínil mezi mými hobby, ale ještě je to něco co se dá napsat "tvůrčí psaní". Povídky a postřehy z cest ... ale to není o vaření a už vůbec ne o grilování tak nevím jestli by tady na tomto fóru byl zájem.
Wiking
j3david
Grillmeister

Další

Zpět na Nový ve fórum? Chci se představit