Začínám

Já vás neznám, vy mě neznáte, ale teprve poznáte. :D :D

Re: Začínám

Příspěvekod Mirďa » 11 črc 2012, 12:04

Jo jo vím o čem mluvíš, úskalí je několik, prostě toto téma opravdu vydalo na celovečerní debatu a sedět na terase u pivka do rána, tak by jsme měli pořád co k tomuto řešit. Několik drobností jsi mi teď pomohl dořešit, nebo naťuknul směr ketrým se vydat. Fakt že mně to láká čím dál více kopnout do zěmě a zkusit to. Stáří berana to dám, to je snad klasika, jako by to bylo na rožeň, příliš starý kus by ani nebyl dobrý. Dřeviny vidím na místní ovocné dřevo. Jen nevím jak dlouho může trvat než to dřevo prohoří na dno, přeci jen zespod kyslík nejde, je to rádoby uzavřené a tak musí dřevo prohořívat zespod. Typuju že to bude na dlouho. Vědět tak jestli opravdu čekali než se ze všeho dřeva stane uhlí, nebo jej zavěsili když ještě třeba k prohoření chyběla čtvrtina. Na druhou stranu, jestli byl zavěšen hlavou dolů na svislo, tak tam moc toho dřeva být nemohlo, jen uhlí. Být pověšen na vodorovno, tak by asi nemuseli čekat. No rýsuje se to, rýsuje, teď ještě sehnat berana a někoho kdo vykope tu díru :lol: Tak snad to do konce sezóny stihnu. Blbé je že to bude muset pořád někdo hlídat aby neubylo :lol: Uvidíme jak se to vyvrbí, ale sliny se mi zbíhají už teď.
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 11 črc 2012, 13:19

Mirdo ja bych to zkusil na mensim kusu masa treba tak 3 kila. Samozrejme jehneci.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář

Příspěvekod Mirďa » 11 črc 2012, 13:40

Tak samozřejmě menší kus masa vyjde v případě neúspěchu v prvním kole jistě levněji. Technicky je otázka, na kolik by mohla být menší díra, o kolik by se mohl snížit čas přípravy, jestli místo rádoby tří dnů by stačilo třeba 24 hodin atd. Samo že se mi moc nechce dělat to takto megalomansky, ale zas ten adrenalin co by v sobotu byl při odkrývání, to by bylo něco. To víš že to ze dne na den nezrealizuju, ale průběžně na tom pracuji. Ono nejednou se mi osvědčilo nechat myšlenku uzrát a s rozvahou ji později realizovat :lol:
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu

Předchozí

Zpět na Nový ve fórum? Chci se představit