Začínám

Já vás neznám, vy mě neznáte, ale teprve poznáte. :D :D

Re: Začínám

Příspěvekod miska12 » 18 čer 2012, 15:23

Jasně že to sem patří.Cesty a jídlo je dokonalá kombinace.Vítej u nás doma.PS.Z F-M to na Valašsko není daleko.
miska12
Kuchař

Příspěvekod drobek » 18 čer 2012, 16:32

Já jsem zase přes Mexiko. V roce 1968 jsem se tam dostal poprvé a zemi jsem si zamiloval. Pokud to jde, jezdíme tam každoročně na dovolenou, 1. července letíme. BB
A tím jsem se dostal k pálivé kuchyně. Jak jsem poznal Mexiko, je tam horko a žaludek potřebuje něco pálivého, aby se probudil a začal fungovat. Tak je to ostatně na celém světě. Na sever jsou jídla mastnější, na jih přibývá no, pikantnosti. V Mexiku, a to se mi právě líbí, jsou jídla pálivá, to jo, ale ne moc a na stole jsou přísady kolik kdo chce. Úplně nejběžnější je Tapatío, z vody, chile, soli, česneku a tajných koření. Pro americké turisty poslouží Tabasco. To nepoužívám, necítím potřebu lít si ocet do jídla. :roll:
Dál se k "přihřátí" jídel hodně používá Siracha, je to vlastně Asijská omáčka, pálivá jako ďas a snad proto ji mají Mistři rádi, nemá vedlejší chutě a dá se snadno odměřit. Proti tomu Sambal. Nejznámější Sambal Oelek je zase s octem, dlouho jsem ho používal, ono toho octa zas není tolik. Ale teď jsem v místním Orient Marketu narazil na Sambal Balado Padang Chili sauce a to je teda něco. Jsou v tom krom pálivostí rajčata, cibule a olej. Už nechci jiné. HP
Teď jsem se dočetl, že snad už jsou v Česku k mání chipotle chili, jsem dost překvapen a nebudu se divit, když zjistím, že si čeští obchodnící prostě změnili název. Tak jako mně bere čert, když čtu v receptech chilli papričky. To je stejná blbost jako bier pivíčko nebo milk mlíčko. Ale je smutný fakt, že jsem viděl na pultech krásné chile arbol takhle nazvané. Fuj! :evil:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce

Příspěvekod j3david » 18 čer 2012, 16:50

Aaanoo - Mexiko taky můžu. Občas mám nějakou práci v Monterrey, mám tam spoustu přátel. Mexičany pokládám za mistry světa v grilování, ti umí ugrilovat snad i větve z keřů... Tedy kaktusy jsem ugrilované ochutnal. K tomu pivo místní značky Bohemia smíchané s worchesterem a s tabaskem, pár kostek ledu a pili to brčkem. No fuj. Přátelé mne kdysi pozvali na venkovskou grilovačku. Tedy grilovačku ... Připravovali to už od středy. Já jsem v sobotu večer viděl jenom závěr a výsledek. Na dvoře měli vykopanou díru vyzděnou do kruhu jakoby "studnu". Asi metr v průměru, 1.5 metru hluboké. V tu středu prý (neviděl jsem, ale proč jim nevěřit) tu díru vyplnili polínkama tvrdého dřeva až po vrch a zapálili to. Když to dostatečně shořelo a vzniknul prostor, do toho vyžhaveného prostoru zavěsili celého berana. Něčím napajcovaného, v břišní dutině byly zelené jablka svázaný drátem. Na to potom položili plech a nehrnuli hromadu písku. a nechali tak až do té soboty kdy jsme do Garcie dorazili. A to už jsem potom viděl ... odházeli jsme písek, otevřeli tu díru a beran byl ... no to se nedá popsat. V sesti lidech (plus sem tam někdo koho ta vůně přilákala a stavil se) jsme jej do rána doslova sežrali. No byl to zážitek. Dnesk bych je určitě otravoval aspoň o recept čím to napajcovali, tenkrát mne to bohužel nenapadlo.
Wiking
j3david
Grillmeister

Příspěvekod j3david » 18 čer 2012, 17:13

No - ja jsem takovou rubriku už našel. Právě jsem tam vložil příspěvek "Mexiko!!"
Wiking
j3david
Grillmeister

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 18 čer 2012, 17:17

Jo prehledl jsem to.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář

PředchozíDalší

Zpět na Nový ve fórum? Chci se představit