Chlupaté knedlíky

Luštěniny, rýže a podobně, jakož i knedle všeliké.

Chlupaté knedlíky

Příspěvekod Dag » 13 pro 2010, 11:49

Chlupaté knedlíky nejjednodušší

1 kg syrových brambora
1/2 kg vařených brambora
25 dkg hrubé mouky
sůl

Syrové brambory nastrouhám na jemném slzičkovém struhandle na kterém se strouhá křen
Nastrouhané brambory dám na cedník a nechám vykapat
Na stejném struhadle nastrouhám i brambory vařené
Oboje brambory dám do mísy
Přisypu mouku a rychle vypracuji těsto
Ve studené vodě namočenou lžící ukrajuji kousky těsto, rukou poněkud zformuji a házím do vařící osolené vody
Vařím asi 20 minut
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Re: Chlupaté knedlíky

Příspěvekod drobek » 13 pro 2010, 15:38

Tenhle recept znám, ale nikdy jsem nenašel odvahu ho vyzkoušet. :AB Vždyť to přímo odporuje přírodním zákonům a já se obávám, že v mém případě by se nedaly obelstít a vznikla by polévka nevábného vzhledu a chuti. :shock:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Chlupaté knedlíky

Příspěvekod Dag » 13 pro 2010, 19:43

Drobku, Je to recept z Jižních Čech, kde lidé, jak jsem byla místními kdysi ujištěna neměli na rozhazování.A hýřit vajíčkama, tak to už vůbec ne. Já také nemám na rozhazování, ale absence vajec je mně vítaná spíš ze zdravotního hlediska. Zaháním zvýšený cholesterol jak mohu.
Dělám je, možná ínstinktivně menší a co se týče syrových brambor nesmí se vyplavit škrob.
Já vím, že ve všech receptech je vejce, někdy dokonce i dvě, ale věř mi, vařím je již dlouho a pak nedovolila bych si Vás urazit nevyzkoušeným receptem.
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Re: Chlupaté knedlíky

Příspěvekod drobek » 13 pro 2010, 20:59

Já to psal s humorem, všem knedlíkům bez rozdílu uděluji poslední sbohem, když je vkládám do vody. :P
Pokud se cholesterolu týče, vždyť doktoři dosud dobře neví proč je. Četl jsem, že cholesterol je něco jako mazivo cév, aby krev snáze proudila. Stářím je ho potřeba víc, ale proč ta opravdu zvýšená hladina? Jediná odpověď kterou jsem vyčetl je, že je někde jinde něco špatně. Sám jsem tím trpěl, vyzkoušel něco předepsaných léků a nakonec mi zabral Niacin, volně prodejný mezi různými dodatkovými léky a vitamíny. Mé doktorce jsem o tom neřekl a ona je nesmírně spokojená, jak její léčba funguje. Já ty její léky ale neberu. 8-)
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Chlupaté knedlíky

Příspěvekod Dag » 14 pro 2010, 10:34

Asi jsem měla černější den, že jsem na Tvou humornou repliku reagovala vážněji, než bylo třeba.
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6


Zpět na Ostatní přílohy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron

x