Bramborová kaše

Re: Bramborová kaše-

Příspěvekod Dag » 09 pro 2011, 16:47

Drobek a škrobnaté brambory-
Drobku, nejsi zvrhlej a nebo jsme zvrhlí oba dva. Já také raději na brambotový salát škrobnaté bramnbory- Přece ty nejlépe vsají všechno to koření, olejem počínaje a nějakým okyselovadlem, u mně citronem konče. I sůl je u nich lépe přijímána .
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Re: Bramborová kaše

Příspěvekod parles » 09 pro 2011, 17:50

Mánku, díky za vysvětlení ! No a ten recept už na pochvalu opravdu není.
A k tématu škrobnatých, nebo lojovatých brambor na salát - myslím si, že důležité je hlavně to, jaký salát chci udělat. Na lehký salát německého typu s olejem, kořením a vývarem si škrobnaté brambory umím docela dobře představit, ale na klasický český bramborový salát se zeleninou,salámem a majonézou ne. Protože ten se musí důkladněji promíchat a tak hrozí nebezpečí, že z toho bude další ( nový) typ bramborové kaše! :AD
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Bramborová kaše

Příspěvekod drobek » 09 pro 2011, 21:42

I ne, nebude, už ho tak dělám léta letoucí. Jen ho nemíchat, jen překládat, nejlíp stěrkou. Ačkoli, když je ho víc, zajedu tam rukama, to je stejně ten nejlepší nástroj. :AC No a zase zvolna překládat, v angličině je na to kuchařský termín fold it. Což je přeložit. Takže důkladně ale jemně. Mně zase ten z lojovatých brambor připadá jak vyrobený ze svíček. :roll:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Bramborová kaše

Příspěvekod miska12 » 10 pro 2011, 20:29

Drobku.To by byla úmorná práce jen tak lehce překladat 15 kg.Kdysy jsem dělal i víc ale teď už toho mám plné zuby na druhy den.Musím.Starší dcéra je pořád vysazená na salat a tam kam se vdala tak nedávají cibuli.Rozumíš tomu?Bez cibule.Děs a hrůza.
miska12
 

Re: Bramborová kaše

Příspěvekod drobek » 11 pro 2011, 18:45

Přepracoval jsem trochu ten elaborát, považujte to za druhé upravené vydání. :lol:
Myško nerozumím. Já vím, že cibule nesmí být moc. Prosím, ale bez ní? :o
No, konečně, já už ochutnal i bramborový salát s kyselou rybou. A to teprve bylo brrrrrrrrrrr. :oops: ¨
Aspoň pro mně. Tvůrcům to zřejmě chutnalo. HP
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

PředchozíDalší

Zpět na Brambory a věci z nich

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

x