Trhací "párty" chléb

Trhací "párty" chléb

Příspěvekod Mánek » 20 led 2013, 10:25

Tento recept mám od wydry, která se s ním pochlubila na facebooku. Vyzkoušel jsem ho a můžu jej jenom doporučit. Je jednoduchý, efektně vypadající a přitom hodně dobrý! Recept zveřejněn se souhlasem wydry.

Suroviny:
500 g mouka hladká
20 g droždí
1 KL slad ječmenný (já jsem dal černou melasu)
2 PL olej rostlinný
200 ml vlažné vody
1,5 KL sůl

Bylinkové máslo:
125 g máslo
1 PL bylinky směs
sůl

Popis přípravy:
Do mísy dáme mouku i droždí, sůl, slad, vlažnou vodu a olej a zaděláme hutnějsí těsto. Lépe ručně. Bochánek poprášíme moukou a v teple necháme kynout cca 45 min.

Změklé máslo utřeme s bylinkami a solí. Bylinky podle chuti, použila jsem tymián, rozmarýn, česnek, sůl. Může být i jen kmín, nebo cibulka.

Obrázek

Vál poprášíme moukou, vyklopíme těsto a rozválíme na placku vysokou 0,5 až 1 cm. Plochu pomažeme po celé ploše bylinkovým máslem.

Obrázek

Rádlem rozdělíme na obdélníky cca 5 x 8 cm, které skládáme od středu do kulaté formy, máslem k předchozímu plátku. Formu vyložíme pečícím papírem, aby se po vychladnutí chléb mohl vyndat a nerozpadl se. Pečeme cca 30minut při 190°C do zlatavé barvy.

Obrázek

Chléb je "společenský", každý si odlomí svůj plátek. Dnes jsem jako přílohu dala čerstvou bryndzu a misku kostiček ementálu s kapary a vlašskými ořechy, pokapané limetkovým olejem.

Obrázek

Potud wydra. Já si k němu udělal paštiku Játrový sýr http://www.grilovani-barbecue.com/viewtopic.php?f=59&t=2109, moje výtvory jsou níže.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

HP
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Zpět na Chléb, rohlíky, topinky a jiné pečivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron

x