Kuřecí v kokosové omáčce a zelenině

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

Kuřecí v kokosové omáčce a zelenině

Příspěvekod drobek » 10 led 2018, 13:49

Toto jsem vymyslel pro návštěvu naší snachy, jí jen ryby a drůbež a co tedy uvařit? Fotku nemám, byli jsme příliš rychlí, tak až příště.

600 g kuřecího masa, lhostejno zda prsa nebo stehenní
1 plechovka drcených rajčat
1 větší cibule
1 zelená paprika
1 plechovka kokosového mléka
1 lžíce hořčice
olej
trocha vývaru, v podstatě jakéhokoli, ale klidně i jen voda
mouka na zahuštění
sůl
pepř

Do pánve dáme rozpálit trochu oleje. Maso nakrájíme na kostičky, osolíme a opepříme. Pak maso vložíme do rozpáleného oleje a opékáme z obou stran.
Mezitím nakrájíme cibuli na plátky a papriku na nudličky. To vše a rajčata přihodíme k masu, vše promícháme a vaříme, dokud zelenina nezměkne.
Když je zelenina i s masem měkká, přidáme kokosové mléko a hořčici a za stálého míchání povaříme. Pokud se vám zdá že je omáčka moc hustá, přilijeme vodu tak, aby omáčky bylo dost. Mezitím stále mícháme.
Na závěr upravíme hustotu a množství omáčky přidáním vývaru (vody), zaprášíme moukou a necháme povařit.
Přisolíme a připepříme podle chuti.
K tomu těstoviny, rýže či špecle.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Kuřecí v kokosové omáčce a zelenině

Příspěvekod parles » 14 led 2018, 09:09

Drobku,
lámu si nad tím hlavu a ne a ne si to představit! Je to vlastně kuře v leču, ale pak jsi do toho přidal kokosové mléko! Dovedu si tohle jídlo představit buď bez rajčat, nebo bez kokosového mléka. Asi je to taky tím, že s tímhle mlékem nemám zkušenosti, vlastně jsem s ním ještě nevařil. Vždy, když jsem hledal nějaký azijský recept a došel jsem v surovinách ke kokosovému mléku, tak už jsem dál nečetl a našel jsem si jiný recept. Asi to budu muset někdy zkusit. ???
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Kuřecí v kokosové omáčce a zelenině

Příspěvekod drobek » 14 led 2018, 10:58

No, ono tam těch rajčat a paprik zas tolik není, takže to lečo je ale není. Co se kokosového mléka týče, mají ho v Tescu i v Kauflandu. Taky jsem se mu dlouho vyhýbal a pokud si na něj netroufneš dej tam šlehačku. ;)
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová


Zpět na Drůbeží maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x