Slepice na smetaně

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

Slepice na smetaně

Příspěvekod Mánek » 22 led 2011, 09:14

Jak jsem tak projížděl recepty na slepici na smetaně, které jsou vyvěšené na netu, zjistil jsem, že většinou se jedná o slepici na paprice. Těch několik málo, o kterých se dá říct, že odpovídají svému názvu, zase neodpovídají tomu, jak to dělám já. No a protože nechci, abyste právě vy přišli o moje pojetí, tak jsem se rozhodl, že tuto českou klasiku v mém podání zveřejním. Obrázek je sice kuřecí prso na smetaně, ale to jste určitě všichni poznali! ;)

Obrázek

Suroviny:
1 slepice,
1 mrkev,
1 plátek celeru,
1 petržel,
1 cibule,
5 zrnek pepře,
5 zrnek nového koření,
1-2 bobkové listy,
250 ml sledké smetany 33%,
250 ml plnotučného mléka,
4 lžíce hladké mouky,
citronová šťáva,
sůl

Příprava:
Očištěnou a omytou slepici rozdělíme na díly, vložíme do dostatečně velkého hrnce, přidáme mrkev, petržel, celer, cibuli, pepř, nové koření a bobkový list. Zalijeme studenou vodou, osolíme, zakryjeme poklicí a uvedeme do velmi mírného varu. Vaříme, dokud není slepice úplně měkká a maso se samo neodděluje od kostí. Poté z vývaru vyjmeme díly slepice, vývar scedíme do druhého hrnce a uvedeme do varu. Přidáme smetanu, zahustíme moukou rozšlehanou v mléce na požadovanou hustotu, dochutíme citronovou šťávou na mírně navinulou chuť, popřípadě dosolíme a necháme 15 minut provařit. Omáčku občas ode dna promícháme, aby se nepřipálila. Ze slepice obereme čisté maso (kůži podle vlastního uvážení hodíme psovi, kočce či jinému domácímu mazlíčkovi, nebo ji jednoduše spolkneme sami), nakrájíme je na větší kousky a vmícháme do hotové omáčky. Jako příloha je nejlepší knedlík, ale někteří barbaři ( :D ) k tomu dávají i noky nebo těstoviny.
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Slepice na smetaně

Příspěvekod parles » 22 led 2011, 09:49

Výborná záležitost! Dělám to taky tak, jen vynechávám to mléko, protože mouku rozšlehám ve smetaně. A někdy před tím posledním provařením přihodím pár nahrubo nakrájených žampionů. Většinou mi zbyde i nějaký vývar, ten nikomu nenutím, přidám do něj ty kůžičky a trochu vyvařené zeleniny a hned sním!
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Slepice na smetaně

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 22 led 2011, 11:01

Zitat: (Fotka někdy příště, až zase bude slepice!)

Je třeba se rozjet po vesnicích. Třeba je nějaká unavená životem a spáchá samovraždu, že ti skočí pod auto. banan; banan;
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Slepice na smetaně

Příspěvekod Mánek » 22 led 2011, 13:10

Sakra, kam se ta fotka poděla? :cry:
Dal jsem sem fotku kuřete na smetaně...

Už je tam zpátky! BB
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Slepice na smetaně

Příspěvekod drobek » 22 led 2011, 17:40

Ale tohle je skvost, to beru. CC Nemáme rádi francouzskou kuchyni = vařenou slepici i s kůží na talíři a tohle bude skvostné z kuřecích prsou, jak se tu taky prodávají, bez kůže a kostí. Už se nemůžu dočkat. HP :AD
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová


Zpět na Drůbeží maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

x