Kachna smažená ve vlastním tuku (confit)

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

Re: Kachna smažená ve vlastním tuku (confit)

Příspěvekod drobek » 05 pro 2012, 20:25

Tak jsem to vyzkoušel. Kaju se, dal jsem sem recept bez ověření, věřil jsem Pépinovi a právem. Povedlo se, bylo to jedlé, fotky přidávám. Jediná potíž je, že že máme úplně jiný sporák a já ne něm prostě neumím.
sporák.jpg
sporák.jpg (41.07 KiB) Zobrazeno 5951 krát
Vařil jsem na plynu, i na keramické desce, šlo to. Tahle bestie prostě na čudlíky moc nereaguje. Když snížím teplotu, trvá to hodně dlouho než to udělá co se po tom chce. Jo, mohl bych to prostě sundat a příště to udělám. Takhle to bylo poněkud ála Ostrava.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Kachna smažená ve vlastním tuku (confit)

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 05 pro 2012, 23:44

j3david píše:No já jsem teď trochu zmatený. Já kachní konfit dělávám a musím říct že jde o úplně jinou technologii - aspoň jak to znám já. Ano - začátek je stejný až po "smažte při vysoké teplotě". Já konfit nesmažím. A už vůbec ne při vysoké teplotě. Zahřívám (vlastně jenom "táhnu") naopak při teplotě velmi nízké. Maximálně 100 st.C. Tak aby to jenom pouštělo tuk, ale ten aby se neškvařil, nepálil. Takto ovšem velmi, velmi dlouho. V trobě s termostatem 12 i více hodin. Když je pták velký i 24 hodin. Kachna se vlastně neosmaží, neupeče, ale uvaří ve vlastním tuku. Mimochodem někde jsem četl že to je starý francouzský recept jak kachnu konzervovat. Prý když se v tuku nechá vychladnout například ve sklenici a tato se uzavře, vydrží prý i rok. Ale to jsem nezkoušel, Je to totiž taková pochoutka že nevydrží do přes víkend. Jí se to teplé, studené i ohřívané, vše je skvělé.


Davide muzes tu dat tvuj recept. Zajimal by me. Uz jsem o nem slysel,ale jeste nedelal.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Kachna smažená ve vlastním tuku (confit)

Příspěvekod parles » 05 pro 2012, 23:56

Ano, Švejku, to je přesně ono! Už jsem to dělal i v pomalém hrnci podle receptu z Labužníku. Kachnu naporcovat, zalít vepřovým sádlem a dlouho, dlouho vařit?. Nebo dusit? To je jedno, ale kachna vynikající a sádlo na chleba ještě lepší!
Vlastně ANO j3davide!
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Kachna smažená ve vlastním tuku (confit)

Příspěvekod j3david » 06 pro 2012, 07:44

Recept tady v nějaké krátké době dám. Jenom to musím trochu "zkonsolidovat" protože vlastně žádný recept kterého se nějak přísně držím nemám. Dělám vše od oka. A vlastně jsem to už tady i popsal. Princip je ten že kusy načtvrcené kachny musí být zcela ponořeny v sádle. Nejlepší je sádlo vlastní (tím míněno vlastní sádlo kachny, ne moje). Pokud jej není dost, musí se přidat vepřové. No - a trouba s termostatem a spousta trpělivosti. O energetické náročnosti ani nemluvím.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Kachna smažená ve vlastním tuku (confit)

Příspěvekod drobek » 06 pro 2012, 22:39

Já tenhle recept znám, je dost dobře popsán na http://www.labuznik.cz/recept/kachna-pecena-v-sadle/.
Nebudu psát od koho to je, opravdu, teda kdo se skrývá za nickem, slíbil jsem to. CC
Mimochodem, znám ho z mexické kuchyně.
Prostě jsem objevil jiný způsob a ten jsem sem přidal. BB
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

PředchozíDalší

Zpět na Drůbeží maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron

x