Bunterova kachna

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

Re: Bunterova kachna

Příspěvekod drobek » 24 kvě 2013, 14:31

Nadšeně s tebou souhlasím, bbb kašlat na ně. ddd A to jsem slušnej. Jinak by to začínalo na S a pak tři písmena. ccc
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Bunterova kachna

Příspěvekod Mánek » 24 kvě 2013, 14:34

Tak jsem tam mrknul a haňulinka tam má jednu fotku, která se tady ani nevyskytuje. Takže pohoda. :)
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Bunterova kachna

Příspěvekod parles » 24 kvě 2013, 14:42

Ne, fotky nejsou od Haňulinky, ale ten recept ano! A mezi Bunterovými recepty tento není. Takže to vypadá tak, že ti Bunter poslal príma recept s pěknými fotkami a zapomenul uvést autorku. Ale s Labužníkem bych si taky nedělal starosti, to si už nezaslouží!
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Bunterova kachna

Příspěvekod Mánek » 24 kvě 2013, 15:23

Před chvilkou jsem si udělal pečené kuře, co se té kačence na poslední fotce podobalo, jako by to bylo její vlastní potomstvo. Celá nevlastní maminka - nebo že by vlastní? Chudák kačer paroháč!!! :AD HP
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Bunterova kachna

Příspěvekod Mánek » 24 kvě 2013, 15:34

Parlesi, jak jsem se rozcházel z labužníkem, tak jsem si trošku dělal jasno, jak je to s těmi autorskými právy, co se receptů dotýče.

Věc se má podle vyjádření právníka asi takto:
Na soupis surovin se autorské právo nevztahuje a na postup jen v případě, že jej opíšeš slovo od slova tak, jak ho napsal autor, od kterého jsi recept převzal. Tedy autorství se vztahuje pouze na slovesné vyjádření autora, ne na recept jako takový.

Ergo:
Postup je popsán jinými slovy, takže labužničtí majitelé si nemůžou dělat žádná práva na výhradní použití. Tato praxe je prý zavedena z toho důvodu, že autorství receptů je obtížně dokazatelné. Navíc pochybuji, že haňulinka je na světě první, kdo s touto úpravou kachny přišel. Jestli se nepletu, tak stejný postup uvádí například i Florentýna ve své Kuchařce pro dceru.
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

PředchozíDalší

Zpět na Drůbeží maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron

x