Stránka 1 z 1

Kuřecí v kokosové omáčce a zelenině

PříspěvekNapsal: 10 led 2018, 13:49
od drobek
Toto jsem vymyslel pro návštěvu naší snachy, jí jen ryby a drůbež a co tedy uvařit? Fotku nemám, byli jsme příliš rychlí, tak až příště.

600 g kuřecího masa, lhostejno zda prsa nebo stehenní
1 plechovka drcených rajčat
1 větší cibule
1 zelená paprika
1 plechovka kokosového mléka
1 lžíce hořčice
olej
trocha vývaru, v podstatě jakéhokoli, ale klidně i jen voda
mouka na zahuštění
sůl
pepř

Do pánve dáme rozpálit trochu oleje. Maso nakrájíme na kostičky, osolíme a opepříme. Pak maso vložíme do rozpáleného oleje a opékáme z obou stran.
Mezitím nakrájíme cibuli na plátky a papriku na nudličky. To vše a rajčata přihodíme k masu, vše promícháme a vaříme, dokud zelenina nezměkne.
Když je zelenina i s masem měkká, přidáme kokosové mléko a hořčici a za stálého míchání povaříme. Pokud se vám zdá že je omáčka moc hustá, přilijeme vodu tak, aby omáčky bylo dost. Mezitím stále mícháme.
Na závěr upravíme hustotu a množství omáčky přidáním vývaru (vody), zaprášíme moukou a necháme povařit.
Přisolíme a připepříme podle chuti.
K tomu těstoviny, rýže či špecle.

Re: Kuřecí v kokosové omáčce a zelenině

PříspěvekNapsal: 14 led 2018, 09:09
od parles
Drobku,
lámu si nad tím hlavu a ne a ne si to představit! Je to vlastně kuře v leču, ale pak jsi do toho přidal kokosové mléko! Dovedu si tohle jídlo představit buď bez rajčat, nebo bez kokosového mléka. Asi je to taky tím, že s tímhle mlékem nemám zkušenosti, vlastně jsem s ním ještě nevařil. Vždy, když jsem hledal nějaký azijský recept a došel jsem v surovinách ke kokosovému mléku, tak už jsem dál nečetl a našel jsem si jiný recept. Asi to budu muset někdy zkusit. ???

Re: Kuřecí v kokosové omáčce a zelenině

PříspěvekNapsal: 14 led 2018, 10:58
od drobek
No, ono tam těch rajčat a paprik zas tolik není, takže to lečo je ale není. Co se kokosového mléka týče, mají ho v Tescu i v Kauflandu. Taky jsem se mu dlouho vyhýbal a pokud si na něj netroufneš dej tam šlehačku. ;)