"Anglická" játra

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

"Anglická" játra

Příspěvekod drobek » 08 pro 2013, 13:29

Dal jsem to sem, protože tahle játra se dělají vlastně z jakýchkoli, my nejradši kuřecí, jiní vepřová a někdo, pro mne z nepochopitelného důvodu dává přednost hovězím. Pro nás jsou kuřecí nejkřehčí a proti husím nebo kachním i levná.
Při přípravě na pánvi na sporáku mi opravdu vadí poplivaný sporák ( a má drahá která mi za to nadává) a proto jsme na ně chodili do hospody, ať si sporák umejou sami. :AD
A pak mně napadlo, přiznám, že jsem byl inspirován udělat to takhle.
Suroviny:
přiměřeně jater, podle počtu strávníků, samozřejmě
Brambory, oloupané a na čtvrtky nakrájené
Magic dust http://grilovani-barbecue.com/viewtopic.php?f=24&t=740&p=6548&hilit=magic+dust#p6548
olej
špek na plátky, anglická, uzený bůček...
Dál je nutná pánev s poklicí kterou můžete beztrestně dát do trouby.

A co s tím. Nejdřív rozehřejte troubu na 200°.
Brambory oloupejte, nakrájejte na čtvrtky nebo prostě na k servírování vhodné kousky, vhoďte do pánve s trochou oleje, v něm je obalte a dejte na pánvi stranou.
Játra na kousky, to znamená odřízněte blanku která páry spojuje, omatlejte je v magic dust a taky do šup s nimi do pánve.
Na to dejte pár plátků toho špeku nebo co lednice dala.
IMAG0283.jpg
IMAG0283.jpg (89.98 KiB) Zobrazeno 6995 krát

Pánev přikryjte poklicí a dejte do trouby asi na 15 - 20 minut, pak poklici sundejte a pečte dál, až brambory zezlátnou, to je taky váš teploměr a časoměr.
K tomu jsme si dopřáli červenou řepu s křenem, jakákoli čalamáda nebo salát bude výborný.
IMAG0285.jpg
IMAG0285.jpg (62.88 KiB) Zobrazeno 4969 krát
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: "Anglická" játra

Příspěvekod bocianka » 10 pro 2013, 11:48

To vypadá jednoduše a velmi jedle. A hlavně se nenadělá spousta nádobí, která tak nerada myji. Určitě to co nejdřív vyzkouším.
bocianka
Grillman
 
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2010, 19:16
Bydliště: Kolín

Re: "Anglická" játra

Příspěvekod parles » 10 pro 2013, 14:43

Já mám tyhle věci rád, ale v tomto případě je mi poněkud líto těch jater. Zasyrova osolená a půl hodiny pečená ??? ? To jim asi neudělalo moc dobře! Mně připadají játra sama o sobě trochu nasládlá, takže bych vynechal magický prach, dal bych jen pepř a na konci co nejkratší nutné tepelné úpravy bych je osolil. A špek samozřejmě ANO!Jo a brambory zvlášť v pekáčku na sádle. A teď se musím omluvit, protože fakt nechci poučovat...
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: "Anglická" játra

Příspěvekod drobek » 13 pro 2013, 13:37

Parlesi, já je nesolil, až na konec, samozřejmě. Ale je pravda, že v tom koření sůl je, ale je tam toho víc co dá chuť a barvu. Řekněme že se mi prostě tohle připletlo pod ruku, mám ve sklenici namícháno na použití kdykoli.
Brambory v tom sosu z jater dostaly krásnou chuťa barvu, ale samozřejmě v pekáčku jsou taky dobré. Mně šlo hlavně o to, že se to všecko udělá v jedné nádobě.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: "Anglická" játra

Příspěvekod jednorožec » 14 pro 2013, 02:23

Vaření v jedné nádobě chápu a sám ohleduplně k myčce (paní J) praktikuji. Nicméně souhlasím s Parlesem, že půl hodiny pečení je pro játra víc, než záhodné.
Dal bych bramborům v pánvi značný náskok, nebo je částečně předvařil. A když už kibicuji: něco šalotky by tomu neublížilo.
Uživatelský avatar
jednorožec
Učedník
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 čer 2012, 01:31
Bydliště: Anglie

Další

Zpět na Jiné maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

x