Krev husí a kachní, nebo vepřová

Co se nedá pod naše fóra umístit.

Re: Krev husí a kachní, nebo vepřová

Příspěvekod Dag » 10 led 2011, 23:36

No a teď mně řekni Mánku, kde seženu tu konzervu s tou krví. Celá rodina jsme to měli rádi. Já dělala s bramborem, uvařeným s kmínem a se zelím, kyselým.
Ale abych to nezamluvila, když vzbuzuješ takové laskominy, řekni jako chlap, kde seženu tu konzervu s tou krví.
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Re: Krev husí a kachní, nebo vepřová - Dag,

Příspěvekod Mánek » 11 led 2011, 04:48

na husích a kachních farmách, v drůbežárnách a po dvorcích běhá konzerv, jéje! A čerstvých! ;)

Ale jinak se na ni můžeme aspoň podívat a zavzpomínat: http://www.akcniceny.cz/detail/husi-a-k ... ev-159156/
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Krev husí a kachní, nebo vepřová

Příspěvekod jaga » 11 led 2011, 08:03

Asi jsem se nevyjádřila nejlíp, omlouvám se Maňano, mně se ten tvůj recept líbí moc, asi jej po dohodě s mužem vyzkoušíme, jenom jsem si vzpomněla na tu babiččinu verzi a fakt mě to vrátilo na dvůr a ten starý talíř mi přímo vyskočil před očima :) ...i proto sem ráda chodím, děkuji vám všem
Uživatelský avatar
jaga
Grillman
 
Příspěvky: 115
Registrován: 05 lis 2010, 17:55
Bydliště: Olomouc

Re: Krev husí a kachní, nebo vepřová

Příspěvekod bocianka » 12 led 2011, 17:15

Lidi, nechte toho, už mám klávesnici celou poslintanou. Konzervu krevní tučnice už jsem neviděla dobrých 25 let. To se nedá vydržet. :AD
bocianka
Grillman
 
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2010, 19:16
Bydliště: Kolín

Re: Krev husí a kachní, nebo vepřová

Příspěvekod kikimor » 12 led 2011, 18:34

No až tak složité to není. Jestli nemáte známého řezníka, tak sežeňte kontakt na výrobnu masných výrobků. Tam se přes zimu dělají jelítka a tmavá tlačenka a s vepřovou krví pracují denně, stačí se zeptat. A jestli máte známého řezníka kde není výrobna, vozí jim maso z jatek, kde vepřová krev je. Určitě mu při dalším závozu masa petláhev s krví přivezou. Líná pusa, .......... A potom co neusmažím na cibulce, vezmu 20dkg světlé tlačenky, nakrájím na kostky, na sádle obdělám cibuli, přidám hladkou mouku, udělám světlou zásmažku(polévka bude krásně krémová), zaliju vývarem a krví, rozšlehám, provařím, přidám nakrájenou tlačenku, uvařené kroupy, česnek, majoránku a pepř, dosolím a na vrch dám lžíci domácího sádla. A je to.
P.S. Tam kde je výrobna, odvářejí maso na tlačenky a jitrnice a ten výborný silný vývar vylévají. Takže k té krvi je poproste o dvě, tři petláhve s vývarem. Podlévat s tím segedýn, to je nádhera. A zbytek na mrazák, příjde čas na česnečku pro zahřátí v zimě.
kikimor
 

PředchozíDalší

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x