Řapíkatý (také řapíkový) celer

Co se nedá pod naše fóra umístit.

Řapíkatý (také řapíkový) celer

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 23 čer 2012, 14:05

Pro velice nízký obsah kalorií a vysoký obsah výživných látek je výbornou dietní zeleninou. Dale je vynikajícím zdrojem vitamínu C, obsahuje bílkoviny, vlákninu, vitamín B1, vitamín B2, karoten, draslík, sodík, vápník, fosfor, železo, hořčík a jiné. Jeho specifickou chuť a vůni vytváří éterický olej. Celer řapíkatý posiluje činnost ledvin.
Stangensellerie.jpg
Stangensellerie.jpg (154.36 KiB) Zobrazeno 3869 krát

V kuchyni ho můžete užívat čestvý jako salát, zapečený napr. se sýrem nebo prostě dát do polévky, které dodá vynikajici chuti.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Řapíkatý (také řapíkový) celer

Příspěvekod drobek » 25 čer 2012, 21:31

A tady u nás je kořenový celer vzácnost. Tak velká, že když ho někde mají tak se mě u pokladny ptají co to je. :o
Už dávno jsme se naučili používat řapíkatý celer i do bramborového salátu, je to jiné, :roll: ale přemluvili jsme se, že je takhle lehčí. Ovšem bramboračku z toho neuvaříš o svíčkové nemluvě. :cry:
A dál mi vadí, ale to je spíš problém obchodu, že musím koupit celý kus když by mi stačil jeden klacek. Nenávidím vyhazování. Nejde o peníze, ten celý kus jak je na obrázku stojí mezi 50 centy a dolarem, podle sezóny, takže 10 - 20 korun. Ale co s tím, je toho moc. :roll:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová


Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron

x