Sůl nad zlato! Ale která?

Sůl nad zlato! Ale která?

Příspěvekod parles » 11 led 2011, 16:27

Sůl, taková obyčejná věc, denně ji používáme, uvařit bez ní nelze, ostatně všichni známe onen klasický film. Ale jakou použít? Kdysi byla k dostání kamenná bez jodu, s jodem s fluorem a to bylo asi tak vše.
Nyní je k mání himalájská, alpská, mořská, černá havajská, solný květ a možná, že ještě nějaká jiná. V poslední době je hodně propagovaná sůl mořská s tím, že je zdravější, neb obsahuje různé stopové prvky a minerály. No a to mne přivedlo k těmto úvahám. Myslím si, že mořská sůl musí obsahovat ještě ledasco navíc o čem se nemluví, to, co do moří už zhruba 200 let vypouští naše celá civilizace, obdařená průmyslovou revolucí a intenzivním zemědělstvím. Na vlastní oči jsem viděl odpařovací bazeny v Camarque a taky jsem několikrát projel obrovský přístav v Marseille, který je odtamtud coby kamenem dohodil.
Ostatní druhy, tak zvané kamenné soli také vznikly z mořské vody, ale kdysi dávno. to bylo všechno ještě BIO! Na obalu himalájské soli jsem si přečetl, že je 250 milionů let stará! A do hor se dostala, když ji tam vytlačily vznikající Himálaje.A stejné to bylo s alpskou solí. A nemusí se jí dávat tolik, protože je slanější ( ale je dražší).
Samozřejmě, když jsem přežil celý život v Ústeckém kraji, tak mně už hned tak něco neohrozí, ale jen tak z principu jsem zvědav, co si o tom myslíte vy. Zdravím! :mrgreen:
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Sůl nad zlato! Ale která?

Příspěvekod drobek » 11 led 2011, 16:53

Jó, tohle je otázka! :roll:
Já používám košer, ale to nemá s košer jídlem nic společného. Je to mořská, hrubě mletá, v historii lidstva se používala na odkrvování a vysoušení košer masa. Ale je to ta nejlepší? Solí míň než sůl kamenná, prý je lepší a zdravější. Je to pravda? Nevím, ale zdá se mi, že chutná nějak líp.
Ty jsi viděl bazény v Camarque, já zas Solnou pláň u Salt Lake City, kdy sůl nabírají čistí a pytlíkují. V čem je rozdíl? U Salt Lake vede kolem dálnice I-80, dost rušná, jedna z nejhlavnějších napříč Amerikou.
Kdyby tu byla k dostání himalajská nebo alpská, asi bych sáhnul po nich.
Ale nějak mi to celé připadá jako současná panika okolo všeho škodlivého. Jak píšeš sám, prožil jsi a přežil Ústí, přežiješ i dál.
Já když zavzpomínám na dětství, už bych měl být dávno mrtev. Yřeba když nám ve škole dávali kolovat rtuť. Teď spadl ve škole rtuťový teploměr na zem a rozbil se. Evakuovali celou školu, přijel biohazard tým ve skafandrech a vše uklidili dekontaminovali.
Dávali nám kolovat kus azbestu, kámen, a my si z něj odlupovali vlákénka.
Tak jsem se vykecal a vlastně ti neporadil. Snad se stáváme odolnější zároveň s tím, jak si ten svět ničíme. Snad.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Sůl nad zlato! Ale která?

Příspěvekod Mánek » 11 led 2011, 17:09

Se solí neporadím, používám nějakou mořskou, protože už mám v oku, jak solí, tak stále jednu.

Ale ta poslední drobkova věta stojí za úvahu:
Jestli se lidstvo stává odolnějším zároveň s tím, jak ničí přírodu, tak proč sakra furt umíráme na cirhózu a prochlastané ledviny, když se už chlastá TOLIK TISÍCILETÍ!!!???

:AD :AF banan;
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Sůl nad zlato! Ale která?

Příspěvekod drobek » 11 led 2011, 17:26

Ale Mánku, to je prosté. :roll:
Jak říká pan doktor ve Vesničko má středisková: "Tělo má jít do hrobu zhuntovaný". :AD
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Sůl nad zlato! Ale která?

Příspěvekod housenka » 11 led 2011, 18:54

No jo Mánku,
ty alespoň víš, že jsi si ty ledviny prochlastal, ale jak k tomu přijdu já, která z alkoholu vypije tak maximálně stopečku domácího vaječňáku na vánoce a ty ledviny má v ... taky!
Uživatelský avatar
housenka
Učedník
 
Příspěvky: 10
Registrován: 22 pro 2010, 12:06

Další

Zpět na Co se kde nevejde

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron

x