Zpráva po jednom roce a jednom dni v Česku.

Zpráva po jednom roce a jednom dni v Česku.

Příspěvekod drobek » 10 kvě 2014, 11:19

Svato se v chatu ptala zda jsou pro a proti a zda se to dá srovnat.
Dá je to snadné. Proti žádná nejsou, jediné co nám vadí je všeobecná nas*anost lidí na vše. Třeba kvalita potravin. Lepší než v Americe, i levnější. Lidi nadávají, ale my nezapomněli jak jsme se šli podívat jaké maso přivezli a co teda budeme vařit. Třeba smažený lunchmeat.
Pamatuju jak jsem na Vánoce 1983 najezdil přes 60 Km abych sehnal brambory na salát. Pamatuju jak blbé špagety a čočka byly podpultové zboží. Lidé si nějak pro mně nepochopitelně rychle zvykli, prostě nadávání a stěžování na cokoli mají hluboce v krvi.
Takže, my jsme šťastní a nelitujeme ani trochu naše rozhodnutí.
Pořídili jsme si zahrádku v zahrádkářské kolonii, chybí nám naše kempovací výlety, chybí nám zahrádka kterou jsme měli u baráku, kde jsme v létě trávili večery a televizi ani nezapli. U toho gril kde se chystaly večeře. Tak se na léto prostě odstěhujeme na chatu.
chata 2.jpg
chata 2.jpg (63.43 KiB) Zobrazeno 7864 krát
chata 3.jpg
chata 3.jpg (63.81 KiB) Zobrazeno 7864 krát

Tahle fotka je z naší oslavy 1. roku zpátky v Česku. První grilování na chtě. Pravda dost primitivní, ale POPRVÉ! Změna se samozřejmě dostaví.
chata 4.jpg
chata 4.jpg (54.73 KiB) Zobrazeno 7864 krát

V září se náš syn a snacha stěhují do Grenoblu a budeme je mít mnohem blíž. Ona tam nastupuje jako asistent profesora na universitě a bude si dodělávat doktorát, syn je biochemik a protože je český občan a tím pádem občan EU, může nastoupit legálně do práce. V jeho oboru je tam příležitosti neurekom.
Takže, co víc si můžeme přát? ???
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Zpráva po jednom roce a jednom dni v Česku.

Příspěvekod Mánek » 10 kvě 2014, 12:25

Drobečku, všeobecná nasranost neexistuje, vždycky jsou nasraní konkrétní lidé. To zevšeobecňování, jako že český člověk je závistivec, pořád na něco nadává - nejlíp u piva, tak to je to, co mi vadí (sakryš, včil mi došlo, že se vždycky mluví o "české povaze", tož jak jsme na tom vlastně my moraváci? :AD ). Jasně, jsou kvalitní potraviny, a jsou srajdy za pár kaček. Ale když si je koupím, nikdo mně k tomu nenutil a tak nemám právo na to nadávat. No a nic nebrání tomu péct si svůj chleba, dělat si doma klobásy nebo salámy, případně i další věci podle svého. Jsem rád, že se vám doma líbí a že vlastně krom té nasranosti lidí jste nenašli žádné mínusy! Tož na to, aby těch srážek s blbci bylo co nejmíň a abychom se daleko častěji potkávali s lidmi veselými, spokojenými a příjemnými!!! BB
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Zpráva po jednom roce a jednom dni v Česku.

Příspěvekod drobek » 10 kvě 2014, 12:53

Mánku, máš pravdu, všeobecná nasranost není. Ale těch nasranejch je tolik, že se ti ostatní nějak ztrácejí v davu. Bodejť, jsou tišší a slušnější BB .
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Zpráva po jednom roce a jednom dni v Česku.

Příspěvekod Manana » 10 kvě 2014, 16:00

Je dobře, že jsou lidi jaky vy, klucí, že jich je málo, s tim se asi honem nedá moc udělat, stačí si vzpomenout na 300 let rakouské poroby, a hned je důvod k nasranosti a nadávání. Jenže i tato mince má druhou stranu, pamětníci už nejsou, tak se nedá vzpomínat na to, jak bylo lacino a jak byly suroviny kvalitní. A nerad bych tyhle věci tahal z doby bolševické, i když já, zapřísáhlý antibolševik, který vždycky nahlas říkal, že mají do jednoho viset, musím třeba vzpomenout na řeznictví v Praze v Myslíkově ulici, kam jsem rád a pilně chodil, i když v Černé ulici, odkud byl vjezd, byla dlažba černá a mastná od odkapávajícíh regálů uzenin, čerstvě vytažených z udírny a chlazených průvanem v průjezdu.
To jsem trochu odbočil, ale ta nasranost v nás je, s tím se nedá nic dělat. I ti Indiáni nebo černoši jsou ve své podstatě vlídní a veselí, žluťoši jsou uctiví a klaní se, tam je to trochu přetvářka, ale tak nasranej jako my Češi snad není nikdo. Proto važme si nás, co si myslíme, že nejsme nasraní, jsme příjemní a přátelští, vlídní a veselí a šiřme tuto náladu kolem sebe. Jak já říkám, musím ze sebe všechnu tu negativní energii vyzářit a vydat, pak ve mně už zbyde jen všechno pozitivní, hehe!!
Siempre remitir a mañana lo que puedes hacer hoy.
Uživatelský avatar
Manana
Kuchař
 
Příspěvky: 60
Registrován: 05 lis 2010, 08:56
Bydliště: Šumava

Re: Zpráva po jednom roce a jednom dni v Česku.

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 10 kvě 2014, 16:50

Gratulace k chatě, je hezka. Potřeboval bych pár informací k Hibachi. Jake používáš dřevěné uhlí? Já vzal brikety a staly za prd. Ten jsem koupil uhlí z dubového dřeva. Doufám, že da více žáru.

K téma co bylo. Jistě, nemohli jsme jezdit kde jsme chtěli. Stejne na to nebyly prachy. Ani nám nevadilo shánět banány na vánoce. Patřilo to proste k te době. Doporučil bych temto nespokojencum vyjet do světa a žit tam. Nejenom dovolenkovat. Pak budou možná mluvit jinak.
Přílohy
Hibachia.jpg
Hibachia.jpg (80.94 KiB) Zobrazeno 7829 krát
Naposledy upravil Mánek dne 11 kvě 2014, 06:17, celkově upraveno 2
Důvod: velikost obrázku
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Další

Zpět na Co se kde nevejde

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron

x