Dršťky vařené v pomalém hrnci

Povídání příliš dlouhá jako recept a příliš krátká na samostatnou knihu.

Re: Dršťky vařené v pomalém hrnci

Příspěvekod parles » 19 lis 2011, 23:18

Tak to já asi žiju v dršťkovém ráji! Mám v dosahu asi čtvrthodinové pěší procházky tři řeznictví, kde se prodávají pěkné syrové dršťky nejméně 3 krát týdně!!! A ještě - mexickou dršťkovou polévku neznám, ale kdysi jsme měli na hotelové lodi v posádce několik Portugalců a ti občas soukromě uvařili dušené dršťky na červeném víně, nebo polévku, do které přidávali vepřové nožičky. Obojí bylo výborné, ale recepty nemám, byly tajné. Zdravím!
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Dršťky vařené v pomalém hrnci

Příspěvekod Mánek » 20 lis 2011, 08:53

To je škoda, mohla by to být zajímavá změna. V Itálii jsem jedl dršťky po florentýnsku, které nám uvařila Sonička Noskovička, a byly výtečné. :)
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Dršťky vařené v pomalém hrnci

Příspěvekod drobek » 20 lis 2011, 18:35

Tak jsem sem honem přidal recept na menudo, mexickou dršťkovou. A teď jsem jen zvědav co Maňana na to :lol:
http://grilovani-barbecue.com/viewtopic.php?f=89&t=1318
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Dršťky vařené v pomalém hrnci

Příspěvekod miska12 » 28 lis 2011, 09:33

Mánek píše:Docela věřím, že to musí být paráda. Bohužel PH nemám, a na plyňáku to prostě napomalo seštelovat nejde ani omylem. No a u nás v krámech sehnat čerstvé dršťky je horší, než před sametovou fraškou sehnat banány bez fronty...

Tak jsme tady my "dršťkožraví" odkázáni na ty předmražené, předražené a přemočené... :(


Můžeme být rádi že občas jsou i když italské,mražené s haldou vody a vybělené Vizírem.Furt lepší než nic.
miska12
 

Předchozí

Zpět na Poučné a veselé povídání o vaření

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron

x