Mráz v Edmontonu

Grilování v nejtěžších podmínkách. A třeba i bez masa. Pište o vašich snech i o skutečnostech.

Mráz v Edmontonu

Příspěvekod j3david » 08 led 2013, 13:37

Ranní rozmrazování auta v Edmontonu vypadá následovně, aneb 10 kroků k úspěsné cestě do práce a zpět.
1. Už přes noc je auto zapojené na elektriku do zásuvky které jsou tady u parkovacích míst.
2. Zatím bylo nejmíň -32 předevčírem, nevím jak to bude při -37 v sobotu (jak říká předpověď).
3. Ráno před snídaní se navlíknu, vezmu klíče a jdu nastartovat. Auto nechám běžet s klíčkama v zapalování a jdu na snídani. Protože to tak tady dělá každý, před hotelama je docela výběr aut k ukradení. Které auto běží jde nádherně poznat protože mu svítí světla. Nechám ventilátor naplno, topení naplno a vyhřívání zadního skla.
4. Odpojím auto od elektriky aby se případný zloděj už nemusel zdržovat, už je nastartováno tak to není potřeba. Kabel který byl celou noc na mraze je jak tyčka (naprosto tuhý) a nejde smotat. Ještě že má jen asi tak metr a jde strčit na zadní sedadlo.
5. Jdu na snídani a vůbec nespěchám. Snídám dlouho. Nakonec si dám kelímek horkeho kafe s víčkem na piti přes dírku a pomalým krokem jdu přes hotelovou chodbu ke dveřím, poté rychlým krokem, nabalený jak pumpa k autu.
6. Začnu škrabat námrazu která mezitim aspoň trochu povolila. Pokud neskončím dost brzo, kafe v kelímku mi zmrzne.
7. Auto má už asi 30 minut zapnutý motor, takže vnitřní prostor dosahuje užasné teploty -10 stupňů.
8. Když je z auta jakž takž vidět, nasednu na ledovou sedačku a zkusim vyjet. Dostanu vlka.
9. Do práce jedu asi 30 minut. Když to kafe nevypiju za jízdy hned v prvních minutách (a pokud nezmrzlo už při škrabání) nejpozději u druhých světel je zmrzle. Při příjezdu do fabriky ze teplota uvnitř auta skoro přiblíží nule.
10. Zaparkuju u fabriky, připojím na elektriku. Večer se vše opakuje znovu.

Aby to bylo přece jenom tak trochu o grilování - Ukrajinci tady v Edmontonu (to je místní kanadská majorita, ale už ve třetí, čtvrté generaci) grilujou i když takhle mrzne. Fakt. Oni o víkendech i chodí (vlastně jezdí) tábořit a chytat ryby. To je mistní oblíbený sport. Akorát říkají že když je míň jak -30 tak už to není úplně ono.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Mráz v Edmontonu

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 08 led 2013, 13:49

Dobre ze u nas tak nemrzne. Jinak velmi hezky popis odchodu do prace. :D
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Mráz v Edmontonu

Příspěvekod Mánek » 08 led 2013, 14:23

Jéžiši, díky bohu za letošní zimu! Já mám problémy přežít -5, ne tak -37! BRRRRRR!!!! CC
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Mráz v Edmontonu

Příspěvekod j3david » 08 led 2013, 15:29

420696_356370881040640_1393211811_n.jpg
420696_356370881040640_1393211811_n.jpg (13.96 KiB) Zobrazeno 6668 krát
No ono to bylo jestě trochu horší. Nakonec nejnižší teplota byla -42. Já jsem teď taky vděčný za zdejších dnešních -12. On vlastně ten teploměr neuměl ukazovat níže, takže možná i míň
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Mráz v Edmontonu

Příspěvekod svato » 08 led 2013, 23:28

mám taký nejasný dojem, že sa tam vlastne celý čas griluje to auto :)
Uživatelský avatar
svato
Grillman
 
Příspěvky: 104
Registrován: 11 lis 2010, 16:35


Zpět na Zážitky z vašich cest

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron

x