Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní zážitek.

Grilování v nejtěžších podmínkách. A třeba i bez masa. Pište o vašich snech i o skutečnostech.

Re: Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní záži

Příspěvekod drobek » 21 kvě 2013, 12:11

Téměř dva týdny mi trvalo najít oddělení cizinecké policie jen abych se dozvěděl, že už jim ta agenda nepatří a že musím vyjet za hranice ČR na ambasádu a požádat o vstupní vízum. Přitom tady můžu být 180 dní bez víza, nepotřebuju ho a můžeme žádat rovnou o trvalý pobyt, protože jsme oficiálně krajané. To vízum potřebují ostatní, protože o trvalý pobyt mohou žádat až po 5 letech pobytu. Tak mi to připadá, že zákon je opravdu jen jeden, ale mění se výklad, podle toho co dotyčný ví, nebo lépe řečeno neví. Prostě bordel, ale ten je v Americku taky, musíme se naučit v tom orientovat.
Tak jedeme ve čtvrtek příští týden do Pardubic na další oddělení policie, kde už mi rovnou do telefonu vynadali, že jsme se nehlásili do tří dnů že jsme tu. Jo, ale dovolat se tam, aby mi dali termín na návštěvu mi trvalo deset dní a termín je od teď za deset dní. Dobrý co? :lol:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní záži

Příspěvekod Mirďa » 21 kvě 2013, 12:41

Jó úřední šiml zařechtal, to jej ještě mnohokrát uslyšíš :lol:

Hele vynadat Ti museli z povinosti, to by jinak nešlo, ale snad budou vlídnější až se jim tam dostavíš. Někdy fakt stačí udělat ze sebe "troubu" kdy nic nevím, neorientuju se, ale jsem rád že jsem doma a oni změknou....
Uživatelský avatar
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu
 
Příspěvky: 277
Registrován: 01 čer 2012, 20:15
Bydliště: Trnávka, okr Nový Jičín

Re: Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní záži

Příspěvekod drobek » 21 kvě 2013, 13:03

Mirďo, bodejť, hlavně jsem mluvil s jakousi důležitou nánou na ústředně. Hlavně že se mi podařilo ji přemluvit aby nám dala termín návštěvy. Vždyť nás nejdřív posílala do Bratislavy na ambasádu pro vstupní víza a netušila, že je na 180 dní vůbec nepotřebujem. ???
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní záži

Příspěvekod Mánek » 21 kvě 2013, 13:30

BOŽE... ddd
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní záži

Příspěvekod parles » 21 kvě 2013, 15:26

Tak to je tedy šílený! Zase jednou jsem přišel o iluze! :AB
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

PředchozíDalší

Zpět na Zážitky z vašich cest

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron

x