Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní zážitek.

Grilování v nejtěžších podmínkách. A třeba i bez masa. Pište o vašich snech i o skutečnostech.

Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní zážitek.

Příspěvekod drobek » 17 kvě 2013, 08:15

Ahoj dobří lidé,
tak je tady první psaní o stavu vody na českých tocích. Hrozně se nám tu líbí, co mám povídat, pohoda veliká.
Kočky cestu přestály líp než my, mrchy jedny milovaný. A drahý. Předevčírem jsme se byli podívat na náš budoucí byt, zvenčí zatím barák moc nevypadá, omítka bude až nakonec.
Vevnitř nás to ale vzalo, krásně velký dvoupokojový byt, v pokojích parkety, z kuchyně balkon, my to obrečeli. Zase budeme žít!!!!!!!!
Je to sice v prvním patře, ale schody nejsou strmé, pohodlně jsem tam vyšel. To vzdálenější okno nahoře je naše ložnice. Teď je dům celý prázdný, renovuje se, náš byt bude protekčně první, to nám pan domácí slíbil a plácli jsme si na to. Jo, 5900 měsíčně, i to se nám líbí. A ta poloha, kouštíček na běžné nákupy, i když Tesco i Kaufland jsou trochu dál, ale tam stejně zajedem autem, žádný problém. Zítra jedem do Prahy vyřídit zrušení posílání důchodu do Ameriky a naopak posílání do Spořitelny, taky navštívit kamaráda, u něj stejně v Praze bydlíme, no a to důležité, syn kamarádky je v businessu s auty, pronajímá sanitky nemocnicím a hlavně pro nás - má známé. Tak dostal za úkol opatřit nám to nejlepší auto v Praze za tu nejlepší cenu, pochopitelně.
DSC_0359.jpg

(Ta žena v popředí je Anička, ten tlustej vzadu já.)
Je to v historické části města, 50 metrů od tohohle náměstí.
DSC_0348.jpg
DSC_0348.jpg (74.94 KiB) Zobrazeno 5001 krát

No není to paráda? V řadě domů vlevo co tam nejsou vidět obchody a obchůdky, na vlak 15 minut pěšky.
Dům je vedle pivovárku s restaurací, včera slavili 1. výročí.
DSC_0357.jpg
DSC_0357.jpg (94.67 KiB) Zobrazeno 5001 krát

Ta veliká po mé pravé ruce je Aniččina sestra Jana.

Majiteli jsem blahopřál a řekl jsem mu, že takové přivítání po 29 letech v Americe jsem si nepředstavoval. Nejdřív na mně vykulil oči, pak blahopřál mně a dost nás to vzalo, i on byl celej naměkko. Každopádně získal zákazníky, mají jak je zvykem denní menu, 69 - 89 korun za hlavní jídlo s polévkou a vařej sakra dobře. Nevím nevím jak budeme vařit doma, pořídíme to vůbec levněji? Ale ne, vařit se bude, ale když oni mají tak výborného kuchaře. To jsou takové dobroty, však je tam v době obědů nával a na večeři je potřeba rezervaci. A to je co říct, ne?
České potraviny, to snad abych radši ani nepsal, nebudu vás týrat.
A až se ve čtvrtek nebo v pátek vrátíme, jedeme do Lanškrouna podívat se na obchod Sádovský s nábytkem, jestli si tam vybereme. On je tam totiž synovec vedoucí.
No a pak už jen takové drobnosti jako cizinecká policie, zdravotní pojištění.... A pak stěhování, od 1.6. má být byt hotov.
Snad jsem na žádnou důležitost nezapomněl.
Tak na zdraví černou 14°Faltus, nevím nevím, jestli je Kozel ještě pořád nejlepší.
DSC_0349.jpg
DSC_0349.jpg (69.13 KiB) Zobrazeno 5001 krát


A na závěr první zkušenost s lidmi. Tady jen slyším "co vás to pro Boha napadlo se sem vracet????????" V Americku jsme před odjezdem slýchali ze všech stran "pryč odtud". Asi tam o Americe vědí víc, podle všeobecného povědomí se celá ta Amerika pomalu ale jistě žene do pr*ele. A bude hůř, vrátí se vojáci z Afganistanu a Pakistanu a.... není pro ně práce.

Michal a Anička
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní záži

Příspěvekod Mánek » 17 kvě 2013, 15:11

Vypadá to, že se to sere všude... Ale hlavně že jste zase doma! :)
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní záži

Příspěvekod drobek » 17 kvě 2013, 16:39

Máš pravdu, sere. Jen nikdo neví kde rychlejc. ??? Já myslím že tam, panuje zoufalá beznaděj z budoucna. No, chvíli to ještě vydrží pak ať si s tím poradí pozůstalí. ccc
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní záži

Příspěvekod muso » 20 kvě 2013, 06:36

Já vám fandím a zároven obdivuji. Tak at to všecko vyjde a až se zabydlíte, tak se srazíme, hodíme nohy na stůl a budeme si užívat klídečku, dobrého jídla.Jenom aby nám ty vaše kočky rozuměli, to že jste je neopustili a vzali s sebou, prostě kdyby už nic víc, pro mne jste ti nejlepší.
muso
 

Re: Je to zvláštní, cesta domů je vlastně taky cestovní záži

Příspěvekod drobek » 20 kvě 2013, 07:13

Díky Muso, jen si libujem a jásáme úplně nad vším. Kočky jsou v pohodě, neumějí anglicky protože u nás doma a to vlastně i tam se mluvili vždycky jen česky.
Dneska jedeme do Svitav srazit se s majitelem domu a podepsat nájemní smlouvu a pak obávám se že musím použít slovo žebrat, na cizineckou policii pro povolení k trvalému pobytu pro cizince. Nojo, jsme američtí občané. Tak jsem moc zvědav na koho tam narazíme, zákon je sice jeden ale vykladačů moc.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Další

Zpět na Zážitky z vašich cest

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron

x