Chutě Turecka vychutnáváno neturisticky I.

Grilování v nejtěžších podmínkách. A třeba i bez masa. Pište o vašich snech i o skutečnostech.

Re: Chutě Turecka vychutnáváno neturisticky I.

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 14 črc 2013, 20:00

Hezke povidani. Ja znam Turecko jen ze strany turisty.Je vzdy potrebne se tzv. podivat pod poklici. Doma se bohuzel setkavam s jinou sortou tzv. tureckych spoluobcanu. Z tureckych specialit mam rad zrovna köfte. Jednou jsem je jedl v Hamburg-Haburg a jsem jim propadl.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Chutě Turecka vychutnáváno neturisticky I.

Příspěvekod jednorožec » 14 črc 2013, 20:05

Výborný článek, dobře napsaný, hezky jsem si u něj zavzpomínal. Tešekýr ederim!
Uživatelský avatar
jednorožec
Učedník
 
Příspěvky: 23
Registrován: 30 čer 2012, 01:31
Bydliště: Anglie

Re: Chutě Turecka vychutnáváno neturisticky I.

Příspěvekod drobek » 15 črc 2013, 07:38

To je tak hezké povídání, že mně snad i přemluvíš abych se do země předků podíval. Já jsem totiž prapůvodem turek, můj pra pra... byl zajatec z tureckých válek, když byli až na Moravě. aaa
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Chutě Turecka vychutnáváno neturisticky I.

Příspěvekod j3david » 15 črc 2013, 07:58

U nás v Novém Hrozenkově je jedna prastará hruška a pod ní "boží muka". K těm se váže "pověst", že prý na tomto místě jedna děvečka zahnala Turka který se tam objevil jako zvěd když Turci byli na druhé straně Javorníků, dnes na Slovensku. Ale evidentně to tvůj pra pra nebyl protože ho děvečka do zajetí nepojala. Jo - zahnala jej prý válečkem na nudle.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Chutě Turecka vychutnáváno neturisticky I.

Příspěvekod drobek » 15 črc 2013, 08:13

:lol: Ne, nebyl, to bych tu nebyl :lol: On byl zajatcem ani nevím koho, pán ho odvezl na své sídlo do Chotusic kde počal Málků rod. Jméno Málek, tedy Malek, je v končinách hodně východních velice prestižní, jak jsem se v Americe dozvěděl, když jsem dostal práci u autobusové firmy, majitel býval plukovník osobní gardy Iránského šacha. Dík příjmení mně přijal ze zástupu uchazečů. Pak jsem jednou vezl zájezd Izraelců a ti se ke mně chovali přeuctivě, veze je Malek. No a to vše díky tomu, že se pra pra děda usadil v Chotusicích a nechal pokřtít na Jan Carolus Málek. Já snad do toho Turecka budu muset. No přece s tím jménem... :roll:
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Předchozí

Zpět na Zážitky z vašich cest

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron

x