Na návštěvě u Mañany.

Grilování v nejtěžších podmínkách. A třeba i bez masa. Pište o vašich snech i o skutečnostech.

Na návštěvě u Mañany.

Příspěvekod drobek » 15 srp 2013, 12:41

Známe se už dost dlouho, i když jsme se potkali poprvé. Já si dlouho myslel, že jeho láska k Mexické a Quatemalské kuchyni pramení z předchozího delšího pobytu tam. Byl jsem moc překvapen, že jsou to knižní znalosti, on se dokonce z knih naučil Maysky, když se konečně do Mexika a Quatemaly dostal měl celou cestu prostudovanou a naplánovanou předem, věděl přesně kam a kudy jít. Neuvěřitelné a jsem proti němu břídil a americký turista.
Ale popořádku. Věděli jsme kdeže na té Šumavě má chalupu, poslal mi mapu i GPS souřadnice. A v tom byla potíž. Ta blbá mašina nás kdesi po cestě donutila odbočit vpravo a po sto metrech nařídit „Až to bude možné otočte se do protisměru“. A tam kde jsme odbočili napravo a dalších km v původním směru.
Když jsme dojeli do Lipky, udělala to zas. Doprava a po půl kilometrech hlásí „Cíl je vpravo“. Jenže tam nebyla chalupa ale neproniknutelné křoví. Myslel jsem si, že jméno Cumbuch, jak ho má v e-mailové adrese je skutečné jméno a tak jsme se taky na ně doptali. No, není to jméno ale přezdívka, naštěstí ji zná celá vesnice.
A pak už to bylo krásné, seděli, pili pivo, teda já, Mañana Birell, pivo nemůže a nesmí. Ukuchařil na naši počest Mexickou hostinu a on teda sakra umí.
Scan.jpg
Scan.jpg (26.42 KiB) Zobrazeno 4455 krát

Cochinita pibil en recado rojo bylo trochu jiné než to mé, ale to neznamená horší, prostě jiné a tak to má být. Pořád jsem ochoten poznat něco nového. Až nebudu, bude to proto, že jsem mrtvej.
IMG_4775_e.jpg
IMG_4775_e.jpg (62.23 KiB) Zobrazeno 4455 krát

V neděli jsme bohatýrské snídani poseděli až do pozdního odpoledne venku na lavičce, kochali se pohledem do krásné přírody kolem a juchali jak je krásné být v penzi a nemuset myslet na to, že musíme druhý den do práce.
IMAG0266.jpg
IMAG0266.jpg (121.64 KiB) Zobrazeno 3119 krát

A na závěr, to nesmím zapomenout, pozdrav všem kteří ho znají.
DSCN9945.jpg
DSCN9945.jpg (69.27 KiB) Zobrazeno 3112 krát
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Na návštěvě u Mañany.

Příspěvekod Mánek » 15 srp 2013, 18:22

Maňánku, tebe pozdravuji a Drobku, tobě závidím! Bezva jste si užili, jak z fotek vidno! HP aaa
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Na návštěvě u Mañany.

Příspěvekod muso » 15 srp 2013, 18:54

Koukám Drobku, že všude žijí dobří lidé, jen je najít. Tiše závidím, Manánu hodně zdravím a všem Vám přeji ještě hodně krásných roků.
muso
 


Zpět na Zážitky z vašich cest

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x