Setkání červenec 2013 - doplňující informace

Sejděme se a vidětme se.

Setkání červenec 2013 - doplňující informace

Příspěvekod Mánek » 23 čer 2013, 11:51

Vážení a milí účastníci zájezdu, hlásí se Mánek v zastoupení cestovní kanceláře "Karel a Karel" :AD ! Dovolím si podat shrmutí a informace, které by se eventuálně mohly hodit při příjezdu.

Datum konání: 19. až 21. července 2013, příjezd 19.7. jak to komu vyjde, ukončení 21.7. jak to komu vyhovuje. :)

Místo konání: Moravský Beroun, zahrádka restaurace "U Hrabala"

Ubytování: zajistil či zajistí si každý individuálně v penzionu Gizita, GPS: 49°48'55.43"N 17°27'01.57"E, adresa: Penzion Gizita, U Staré slévárny 489/1, 793 05 Moravský Beroun, telefon: 606107641, e-mail: gizita@volny.cz

Doprava tam i zpět (Gizita-Beroun): autobusová zastávka se nachází na silnici vedoucí kolem Gizity, přímo u odbočky, z M. Berouna jede autobus ze zastávky U mlýna cca 100 m od místa konání setkání. Jinak je možno jít i pěškobusem, vzdálenost k místu konání je celé 2 km! po silnici kolem rybníka, lesíků a tak vůbec... ;)
Údajně je možná i domluva na hromadné dopravě s personálem Gizity, ale to zjistil Pepa Švejk, já bližší informace nemám.)

Houby: Prý už rostou kozáci, křemeňáci a tu a tam i suchohřiby. Štěstí možno zkusit v lese kolem Gizity, já taky nikam jinam nelezu! :D (Ale letos jsem ještě nebyl.)

No a teď ty nepodstatné informace, jako kudy kam a jak vůbec sem. :AD

Doprava do Moravského Berouna:
Vlak: Z Olomouce hlavního nádraží, směr Ostrava střed, zastávka Moravský Beroun-Ondrášov, třetí zastávka od Olomouce, cena 54 Kč. Přímo před nádražím přestup na autobus, na zastávku Janáčkova, cena 9.- Kč, po výstupu pokračovat až na hlavní silnici (cca 50 m), dát se doleva přes most pod kterým protéká Důlní potok, na rohu hned za ním je restaurace Hrabal, místo setkání. Pokud hned za mostem odbočíte doleva, tak třetí žlutý domek s novými okny je bydliště Mánka! :D Na Gizitu lze (jak jsem již říkal) dojít pěšky, nebo po přejití hlavní silnice rovně je další autobusová zastávka U mlýna, kde stojí autobus směr Gizita - první zastávka. Co to stojí netuším, chodím to pěšky, 2 km mně ještě nezabily (zatím)!
:AD
Z Olomouce od hlavního nádraží jede i autobus, po vyjití z nádraží se dáte doprava a půjdete rovně až k malému kruhovému objezdu. Hned za ním je zastávka autobusu, toho jediného správného! :D

Autobus: Autobusové nádraží Olomouc, odtamtud jede přímá linka do Moravského Berouna na náměstí, ze které zastávky a která nutno zjistit na informacích, nevím. Autobus jede také od hlavního nádraží, viz výše. Z náměstí jít stále dolů z kopečka kolem silnice na Opavu, až k hasičské zbrojnici (žlutě natřená a popsaná) a naproti ní je kýžená restaurace. Jinak po přejití mostu přes Důlní potok kousek do kopečka, odbočit doleva na silnici směr Roudno a hned za odbočkou je zastávka autobusu, či dva kilometry cesty až ke Gizitě.

Auto: Jednoduché jak facka. Do Olomouce, dále směr Opava přes Šternberk, soutěživé typy si projedou celou trasu Ecce homo zrychleně a s kvílením pneumatik ve vracečkách, my rodinné typy to projedeme svižně ale bezpečně. Pokračujeme kolem větrných elektráren stále rovně, neodbočíme na Bruntál, ale pokračujeme směrem na Opavu. Po vyjetí na kopeček následuje menší padák do Ondrášova, kde si před kolejemi můžete zkusit zaparkovat na točně pro kamiony (pokud tam bude místo), seběhnout k vrátnici Ondrášovky (t.č. mého pracoviště!) a nabrat si nefalšované, pramenité a neupravované Ondrášovky co se do vás vejde. Jeden z vrtů je součástí naučné stezky, vyveden do vysochaného tvaru, jehož smysl se mi dodnes nepodařilo odhalit (mám asi deset typů a ani jeden se po popojití o čtvrt metru po obvodu nezdá pravděpodobný) a je veřejně přístupný. Dokonce možná budete stát frontu... Poté pokračujte rovně přes koleje do kopečka, vjeďte do MorBerouna, projeďte náměstím a pokračujte z kopce dolů. Po levé straně pod kopcem uvidíte žlutě natřenou hasičárnu, hned naproti ní restauraci Hrabal i se zahrádkou kde se potkáme, a po přejetí mostu přes Důlní potok je odbočka doleva směr Roudno (k přehradě Slezská harta, 26 km), kam odbočíte, po dvou kilometrech za mostíkem opět odbočíte doprava a po cca 300 metrech jste u Gizity. Pro ty, kteří pomalu čtou a moje povídání je nudí, ještě jednou GPS: 49°48'55.43"N 17°27'01.57"E

K dispozici máme: Celou zahrádku, velký gril, když bude potřeba tak i kuchyni, ke mně je to dvacet metrů takže případně i mou kuchyni, na čepu budeme mít 12° Radegast přímo na zahrádce, WC je v budově, pergola je na místě, deštníky taky, míst je dostatek pro všechny a ještě zbude. No a silnější povahy, které se nehodlají nikam štrachat po nocích, můžou přespat přímo na místě ve spacáku a v pergole. :D

Fotky zahrádky U Hrabala jsem sice dával loni, ale nešť, klidně to zopakuji:

Obrázek

Obrázek

Pravidla a podmínky účasti: Je to myslím jasné z minulých setkání, pro nováčky zopakuji: Vítán je kdo přijede, bez omezení pohlaví, národnosti, vzdělání, víry či sexuální orientace. Sebou hlavně dobrou náladu, milý úsměv a pohodu i pro ostatní zúčastněné, každý doveze na jídlo a pití to, na co jeho kapsa stačí, každý uvaří co umí, každý povinně sní co se do něj vejde, ale při konzumaci alkaichólu se držíme zásady, aby konzument věděl, že má dost a stihnul se ještě ovládat natolik, aby dorazil v pořádku do své postele - s kým ji bude sdílet, to už je indivindi věc každého. Pokud dovezete i nějaký drobný dárek pro ostatní účastníky, je to jen vítáno, obdarováni - minimálně ode mne - budou všichni! :AD banan; BB


No a to, řekl bych, je tak asi všechno... Dotazy prosím do diskuze!

Čus bus trolejbus na sraze! Těším se na vás! ccc
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Setkání červenec 2013 - doplňující informace

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 23 čer 2013, 14:26

Milane, jak to je z drevenym uhlim. Popripade z nadobim a jinymi potrebami ke grilovani.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Setkání červenec 2013 - doplňující informace

Příspěvekod Mánek » 23 čer 2013, 15:11

Mám obracecí kleště kovové dlouhé, dřevěného uhlí mám cca 6,5 pytle po 2,5 kg, mám plastové příbory, papírové tácky a ubrousky. Jinak v hospodě má nádobí dost, kdyby bylo potřeba, ale kdo by se s tím myl.
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Setkání červenec 2013 - doplňující informace

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 23 čer 2013, 16:06

Jaka je moznost nakupu u vas v mestecku? Maso apod.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Setkání červenec 2013 - doplňující informace

Příspěvekod Mánek » 23 čer 2013, 19:32

Musím se podívat, kdy má otevřeno masna, tam je asi největší výběr masa, ale má otevřeno jen tři dny v týdnu. Jinak jsou tu na náměstí další obchody, dva Terno, kde je i maso, uzeniny a asi největší sortiment, pak vietnamci, ti zase mají nejčerstvější zeleninu a pak tzv. "malé makro", kde je také i maso, uzeniny, a zelenina co se čerstvosti týká hned po vietnamu. Další obchod má jenom sortiment baleného zboží, takže pečivo a nějaké vakuované salámy, bez zeleniny, a nakonec obchod co vypadá jako před zavřením, nad sebou má nápis zelenina, ale dostanou se tam nejlepší makrely, někdy i domácí klobásy, pokud se majitel dostane k uzení, no a pak přímo u hospody je večerka, která má sortiment bez masa a asi i ryb, ale jinak celkem obsáhlý včetně uzenin.

Doplnění:
Masna má otevřeno ve čtvrtek od 8:30 do 16:00 a v pátek od 8:30 do 17:00. Nad náměstím u autobusového stanoviště je i soukromá pekárna, otevřeno denně od 6:30, a vinotéka.
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Další

Zpět na Srazy členů fóra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků

cron

x