Dršťková polévka po pražsku

Dršťková polévka po pražsku

Příspěvekod drobek » 21 lis 2011, 19:51

Byl jednou jeden server, http://www.czechspecials.cz/ a na něm jsem mimo spousty jiného objevil tuhle dobrotu. Dršťkovou, ale trochu jinak. Jak název napovídá, po pražsku, asi bude mít něco společného s pražskou šunkou. Tak, tady je to.
drstkova.jpg

Češi jsou bezesporu polévkový národ. Je ovšem jedna polévka, kterou část strávníků odmítá, aniž ji kdy ochutnala. Ano, řeč je o dršťkové. Když se ovšem dobře připraví, chutná výborně!
Suroviny:
1,5 l vývaru
1 l vody
50 g sádla
30 g slaniny
2 cibule
50 g hladké mouky
400 g předvařených drštěk
200 g šunky od kosti
česnek
majoránka
sůl
pepř
muškátový oříšek
250 ml smetany

Postup:
Do kastrolu dáme sádlo, jemně nakrájenou slaninu a rozškvaříme. Vložíme nakrájenou cibuli, kterou krátce osmažíme a vše zaprášíme moukou, zasmahneme, zalijeme vývarem. Přidáme uvařené nakrájené drštky, šunku, ochutíme kořením, krátce povaříme a na závěr zjemníme smetanou.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Dršťková polévka po pražsku

Příspěvekod Mánek » 21 lis 2011, 21:59

Super, další varianta! :)

Ale je jasné:
Je spousta dobráků, co něco NIKDY ani nevzala do huby, ovšem jsou přesvědčeni, že právě TOHLE nikdy nepozřou...

To ale asi není jejich chyba, většinou za to můžou jejich rodiče, kteří je přesvědčili o nepoživatelnosti toho či onoho pokrmu. Nechci se nějak opakovat, ale třeba mé oblíbené ( :AD ) ryby jsou v českých zemích tím zářným příkladem blbosti národa... :(
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Dršťková polévka po pražsku

Příspěvekod drobek » 21 lis 2011, 22:23

Máš pravdu převelikou, jat náhlým nápadem jsem podle parlese povařil dršťky, propláchl studenou vodou šup s tím do pomalého hrnce. Ale, přidal jsem k tomu špek s osmaženou cibulkou a koření, šunku taky. Myslím, že to byla chybička, šunku by to asi chtělo přidat později, aby se nedej Bože nerozvařila. :AB
Podám zprávu jak to dopadne.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Dršťková polévka po pražsku

Příspěvekod Dag » 22 lis 2011, 10:19

Mánku s těmi rybami nemáš úplně pravdu. Už jsem Ti to psala, že je velice málo obchodů. V mé blízkosti je teď jen jeden na Dejvické a tam už také mají ryby je mražené. V Kauflandu. což mám asi pět stanic elektrické dráhy páchne celé patro mořskými rybami a to já mám mořské ryby ráda. Ale ten pach, o kterém se mně zdá, že je z ryb ne moc čerstvých mně odpuzuje.
A sladkovodní ryby, ta skutečná lahůdka, abys pohledal.
Bývaly na Malostranském náměstí ale už nejsou.
Možná kdyby vedle farmářských trhů byly i rybí. Jsem přesvědčená, že by tam byla mačkačka.

Celá moje rodina se těší na Vánoce, že se prokrmí alespoň kaprem. Jíme ho hned jak se objeví sádky na ulici a cpeme se jimi, dokavad sádky neodjedou.

Ono zřejmě obchodovat s rybami je složité a český člověk chce mít i obchod jednoduchý.
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Re: Dršťková polévka po pražsku

Příspěvekod Mánek » 22 lis 2011, 10:38

Je to tak, otevřít rybí speciálku je hodně složité a navíc i dost drahé, když se vezme do úvahy spotřeba vody... Tedy pokud je to speciálka s živými rybami.
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun


Zpět na Polévky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron

x