Kapustnica (zelňačka) a la Jóži

Kapustnica (zelňačka) a la Jóži

Příspěvekod svato » 18 zář 2013, 20:36

Recept, na názve ktorého trval autor, som dostala pred mnohými rokmi od vtedajšieho primára urológie v Žiline a pretože (aj recept) sa mnohokrát a mnohým ľuďom osvedčil, dovoľujem si pridať ho sem, na jeho pamiatku - ak Vám bude chutiť, pri poháriku červeného vína si spomeňte na autora, pozoruhodného a veľmi dobrého človeka

ingrediencie dávam bez udania množstva, kapustnica nie je recept na gramy:

mäso hovädzie
mäso bravčové
mäso údené
klobása
kyslá kapusta
sušené huby
paradajkový pretlak
šľahačka
prípadne aj sušené slivky

Hovädzie a bravčové mäso (ja robím pokrájané na kocky) variť každé zvlášť v malom množstve vody, kyslú kapustu nakrájanú na krátke kúsky variť vo vode z uvareného údeného mäsa, pridať sušené huby a slivky (nemusí byť), neskôr pridať uvarené hovädzie a bravčové (aj s vodou), pokrájané údené a paradajkový pretlak, ja dávam šľahačku hneď a prevarím, môže si pridávať aj každý zvlášť do taniera.

Dosť záleží na klobáse, ak nie je výraznejšie okorenená, treba dochutiť.

Zdá sa to byť dosť tradičný recept, ale asi na ňom niečo je,lebo bol mnohokrát chválený a niekoľkokrát zakázaný (Paľo mal zákaz doviezť ju na silvestrovskú oslavu - "lebo všetci žerú len tú kapustu a nič iné").
Uživatelský avatar
svato
Grillman
 
Příspěvky: 104
Registrován: 11 lis 2010, 16:35

Re: kapustnica (zelňačka) a la Jóži

Příspěvekod drobek » 19 zář 2013, 08:39

A už slintám jak smečka věhlasného I.P.Pavlova. HP
Kapustnicu - zelňačku miluju a co čert nechtěl mám v lednici zbytek kyslej kapusty od včerejší lepenice a před sebou cestu do krámu aaa
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová


Zpět na Polévky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron

x