Uzená esence

Vše co nám ulehčuje naši práci.

Uzená esence

Příspěvekod gmp » 29 dub 2012, 00:25

Nedavno jsem narazil na použití "uzené esence!" Něco jako esence do těsta, (vanilková, citronová, rumová atp. přidáš kapku a n emusíš strouhat citronovou skuru.
Má někdo ánung o co jde, nebo dokonce zkušenost s tímto. Jestli vemeš prase, hodíš do kotle, přidáš pár kapek ezence a máš vyudíno?!?!?!? :AB No sem z toho celkovitě zmatený jak lesní včela :o
Uživatelský avatar
gmp
Kuchař
 
Příspěvky: 67
Registrován: 10 lis 2010, 21:26

Re: Uzená esence

Příspěvekod Stan » 29 dub 2012, 12:26

Asi před rokem jsem si v jednom internetovém obchodě koupil tzv. tekutý kouř. Předpokládám, že je to ono, nebo něco velmi podobného. Používá se to do marinád na maso na gril a uzení. Občas to použiju.
Pokud si dobře pamatuju, je to běžnou součástí některých potravinářských receptur, např. u uzených sýrů a některých druhů šunky, atd.
Najdete to třeba tady: http://www.habanero.cz/typ/tekuty-kour/
Stan
 

Re: Uzená esence

Příspěvekod Manana » 29 dub 2012, 21:29

Uzenou esenci "Liquid Smoke" jde používat všude tam, kde chceš mít uzenou chuť - na maso, na rybu, zeleninu, polévku, na uzenou salsu a pod. Přidává se podle množství zpracovávané suroviny a požadované výraznosti chuti hotového výrobku.

Na naložení celé flákoty 2,5 kg nebo osmi až deseti steaků lze přidat 5 lžiček až 70 ml esence. Je dobré ji důkladně vetřít a vmasírovat po celém povrchu všude do masa.

Používá se esence z dřeva hickory, pecan, ale nejlepší je mesquite.

K dostání je třeba tady: http://www.latiendalatina.cz/salsy-a-di ... 57-ml.html
Siempre remitir a mañana lo que puedes hacer hoy.
Uživatelský avatar
Manana
Kuchař
 
Příspěvky: 60
Registrován: 05 lis 2010, 08:56
Bydliště: Šumava

Re: Uzená esence

Příspěvekod drobek » 01 kvě 2012, 15:45

Chtěl jsem dodat vysvětlení, ale Maňana už to všechno napsal. tak můžu jen souhlasit. Používám na žebírka, někdy na steak. V původních receptech tady, v marinádách, steak sauce i bbq sauce je použita. Hledej. :AD
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Uzená esence

Příspěvekod Mirďa » 04 čer 2012, 19:05

Jo jo bez tekutého kouře ani ránu, sám požívám, většinou do omáček a marinád. Výrobců moc není, ale dá se vybrat kvalitní. Za mně můžu říct že nezbytný doplněk a neměl by chybět ve výbavě každého grilmana.
Uživatelský avatar
Mirďa
Ze světa grilu
Ze světa grilu
 
Příspěvky: 277
Registrován: 01 čer 2012, 20:15
Bydliště: Trnávka, okr Nový Jičín

Další

Zpět na Příslušenství a nářadí ke grilům a udírnám

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x