Bacon – Bleu Cheese Dip:

Bacon – Bleu Cheese Dip:

Příspěvekod j3david » 08 kvě 2015, 18:57

Na mém poslední služebním výletě v americku jsem si koupil takový šikovný přípravek na „Blossoming onion“. Je to něco jiného než co chci tady popsat, ale kdo ví co to je, ten zamáčkne slzu. Takto upravenou cibuli dostanete jako „předkrm“ v americkém steakhouse a věřte že vám to pěkně nastartuje chuťové buňky. Pokud by byl zájem, popis a recept přiložím jindy a jinde. Nicméně v krabici, kde byl zabalen přípravek k výrobě tohoto pokrmu, byl přibalen leták s popisy tří úžasných dipů. Už jsem je všechny vyzkoušel a tady přikládám překlad receptu na jeden z nich:

Bacon – Bleu Cheese Dip:
4 plátky slaniny, nasekat na kousky
2 stroužky česneku, nadrtit
8 oz (to je po našem 226 gramů) krémového sýra. Já jsem použil taveňák „Veselá kráva“ – celé kolo
¼ hrnku smetany
4 oz (tedy něco přes 10 deka) Cambazola nebo oblíbený Bleu Cheese – takže v našich pomínkách Niva
2 lžíce nasekané pažitky
3 lžíce mandlí – opražené, nasekané

Opéct slaninu do křehka, zachytit tuk. Opéct na tomto tuku nadrcený česnek. Zašlehat měkký taveňák ponorným mixerem, přidat smetanu a mixovat do hladka. Přimixovat opražené kousky slaniny, Blue Cheese (Nivu) a mandle. Umístit směs do zapékacího hrnku a zapéct 15 minut do zlatova a až začne bublat. Podávat s grilovanou cibulí (Blossoming Onion).
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Bacon – Bleu Cheese Dip:

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 08 kvě 2015, 20:12

Zajímavý recept. Určitě za zkoušku stojí.
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko


Zpět na Dresinky a dipy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x