Romesco

Romesco

Příspěvekod j3david » 08 kvě 2015, 19:00

Na mém poslední služebním výletě v americku jsem si koupil takový šikovný přípravek na „Blossoming onion“. Je to něco jiného než co chci tady popsat, ale kdo ví co to je, ten zamáčkne slzu. Takto upravenou cibuli dostanete jako „předkrm“ v americkém steakhouse a věřte že vám to pěkně nastartuje chuťové buňky. Pokud by byl zájem, popis a recept přiložím jindy a jinde. Nicméně v krabici kde byl zabalen přípravek k výrobě tohoto pokrmu byl přibalen leták s popisy tří úžasných dipů. Už jsem je všechny vyzkoušel a tady přikládám překlad receptu na jeden z nich:

Romesco:
4 středně velká rajčata (v této době jsou ze supermarketu, později až vypěstuji vlastní budou lepší)
1 lžíce oleje po orestování česneku
1/3 hrnku extravirgin olivového oleje
¼ hrnku nasekaných mandlí
½ lžíce uzené papriky
1 ½ lžíce mořské soli, více pokud chcete pro výraznější chuť
½ lžíce drceného pepře
2 lžíce vinného octa (červeného pokud možno)
1 lžíce nasekaných lístku petržele
4 plátky ztvrdlé (nebo opečené) bagety nebo 2 plátky opečeného toastového chleba
Nakrájet podélně rajčata a přidat lžíci olivového oleje. Umístit rajčata na pečící plech a péct na 190 st.C (v originále 375 F) až do zkaramelizování (no já jsem tak dlouho nevydržel, pekl jsem asi 20 minut). Oloupat kůžičku, odložit. Na středně velké hlubší pánvi opražit mandle do hněda. Nadrtit opečený toastový chleba (tvrdou bagetu) nahrubo. Papriku, dříve opečené a oloupané rajčata a sůl do food processoru (řekněme mixeru) a mixovat. Do měžícího mixeru pomalu přidávat zbývající olivový olej, olej po restování česneku, vinný ocet, pepř a pertželku až se vše úplně spojí. Přelít do mísy, přidat nadrcený toastový chleba (bagetu) a nasekané mandle a šlehat až se vše spojí. (Takto je to v originálním receptu, já jsem to přidal přímo do mixeru a mixoval). Okořenit podle chuti a podávat s grilovanou cibulí.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Romesco

Příspěvekod drobek » 09 kvě 2015, 05:57

Moc pěkné a neznal jsem to. Určitě děsně dobré a při nejbližší příležitosti vyzkouším HP
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová


Zpět na Dresinky a dipy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron

x