Chipotle Garlic Aioli

Chipotle Garlic Aioli

Příspěvekod j3david » 08 kvě 2015, 19:02

Na mém poslední služebním výletě v americku jsem si koupil takový šikovný přípravek na „Blossoming onion“. Je to něco jiného než co chci tady popsat, ale kdo ví co to je, ten zamáčkne slzu. Takto upravenou cibuli dostanete jako „předkrm“ v americkém steakhouse a věřte že vám to pěkně nastartuje chuťové buňky. Pokud by byl zájem, popis a recept přiložím jindy a jinde. Nicméně v krabici kde byl zabalen přípravek k výrobě tohoto pokrmu byl přibalen leták s popisy tří úžasných dipů. Už jsem je všechny vyzkoušel a tady přikládám překlad receptu ne jeden z nich:

Chipotle Garlic Aioli
½ hrnku majonézy nebo čerstvě udělané Aioli (tak to nevím co je, takže majonézu ..)
2 – 3 lžíce Chipotle Chilies v omáčce Adobo (to taky nevím co je, protože ostré chili kvůli žaludku nemůžu, dal jsem špetku drceného sušeného chili – ale fakt jenom špetku – no každý má své slabá místa) O omáčce Adobo nemám tuchu vocogo.
½ lžíce soli
¼ lžíce drceného pepře
¼ lžíce sušeného česneku
¼ lžíce citronové šťávy
Vše promíchat, zašlehat, vychladit. Podávat s grilovanou cibulí. Tento recept mi ze serie kterou tady publikuji moc neučaroval, ale to je dáno mým zničeným žaludkem který protestuje proti chili i proti majonéze. Možná by stálo za to to vyzkoušet třeba s jogurtem místo majonézy.

Kdo víte co je to Aioli a omáčka Adobo, připište do diskuse.
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Chipotle Garlic Aioli

Příspěvekod Brutzel-Svejk » 08 kvě 2015, 20:18

Aioli pochází ze Španělska. Dip s česnekem, dělá se podobně jako majonézy
Kdybych k tomu měl ještě sílu, nedělal bych vůbec nic.
Obrázek
Uživatelský avatar
Brutzel-Svejk
Bakalář
Bakalář
 
Příspěvky: 1101
Registrován: 16 srp 2010, 19:25
Bydliště: Nemecko

Re: Chipotle Garlic Aioli

Příspěvekod drobek » 09 kvě 2015, 05:53

To protože španělsky česnek je ajo a z toho základu vzniklo to jméno majonézy, vlastně dipu. banan;
Chipotle jsou uzené papriky jalapeňo.
Adobo je španělská marináda a dresink. Je v ní tohle: HP
uzená paprika
červený – cayanský pepř
česnekový prášek
slunečnicový olej
limetková štáva
sůl
mletý římský kmín - cumin
zelený koriandr, jemně nasekaný
tequilla
pomerančový džus
No a recept na tu cibuli bych si s chutí dal, ale zkusím najít sám. ???
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Chipotle Garlic Aioli

Příspěvekod j3david » 09 kvě 2015, 06:18

Ta cibule - na to snad ani není recept. Ona je to cibule speciálně nakrojená od lodyhy směrem ke kořínkům a nedokrojená. Takže když se položí na talířek tak že jsou kořínky dole, rozvine (rozpadne) se do tvaru jakoby "květu". K tomu pěknému nakrojení právě slouží ten přípravek který jsem si v americku zakoupil. Ale určitě to jde nakrojit i bez něj. Po nakrojení se lehce pokape olejem a zavěsí se na takový drátěný "věšáček" a vloží do grilu (nebo trouby) na takových 10 - 15 minut. Potom na stůl kde si každý může ulamovat kousky a spolu s dipem .... mana nebeská. Musí na to ovšem být cibule co největší - a tu teď bohužel nemám k dispozici. Jakmile seženu, pořídím fotodokumentaci a vložím sem. Teď snad jeden ilustrační obrázek stažený z internetu
odstraněno
Naposledy upravil j3david dne 12 kvě 2015, 13:03, celkově upraveno 2
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Chipotle Garlic Aioli

Příspěvekod Mánek » 09 kvě 2015, 08:35

Není ta cibule ještě v něčem obalená? Zdá se mi, jako by na sobě měla nějakou krustičku z mouky nebo něčeho. Ale vypadá to hodně dobře, to zase jo! aaa
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Další

Zpět na Dresinky a dipy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

x