Štýrský hovězí guláš

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

Štýrský hovězí guláš

Příspěvekod drobek » 01 lis 2014, 09:41

1.jpg
1.jpg (43.88 KiB) Zobrazeno 2918 krát

Národní kuchyně: Rakousko
Autor receptu i fotky: parles


Vím, že je tu mnoho gulášů, ale přidávám další pro jeho dosti netradiční způsob přípravy. Inspiroval jsem se na rakouském ichkoche.at, vyzkoušel jsem ho a poněkud jsem ho upravil. Je výborný!

1 kg hovězího masa ( kližka, krk )
objemově stejné množství cibule
50 g vepřového sádla
2 PL rajského protlaku
1 - 2 PL sladké papriky
1 L vývaru
sůl
1KL pepř drcený
1KL kmín drcený
1 PL majoránky
4 ks bobkového listu
3 - 4 stroužky česneku
1 ks chilli paprička
mouka
voda

Postup
Cibuli nakrájíme na kostičky a smažíme ji na sádle do zlatohněda. Trvá to asi 20 minut a je potřeba ji hlídat a často míchat. Je to první kritický moment při přípravě všech gulášů, když bude cibule málo osmažená, bude to sladké, když bude připálená, bude to hořké. Po osmažení cibule stáhneme kastrol stranou, vmícháme rajský protlak a necháme za stálého míchání trochu zchladnout. Pak vmícháme papriku, aby se rozpustila v omastku a nespálila (druhé a poslední kritické místo ). Přilijeme všechen horký vývar a přidáme všechno koření a nadrobno posekaný česnek a chilli papričku. Uvedeme do varu a prudce vaříme asi 30 minut bez pokličky. Rozehřejeme troubu na 160 st.C. Maso nakrájíme na větší kostky a osolíme. Pak syrové, neosmažené maso vmícháme do základu a přivedeme opět k varu. Poté přiklopíme pokličkou a 3 – 3,5 hodiny pomalu dusíme v troubě. Občas zamícháme a v případě potřeby přilejeme horkou vodu, nebo vývar. Na závěr je možno zahustit moukou, roztřepanou ve studené vodě, v tom případě ještě 10 minut dusit.
Doporučená příloha: knedlíky, těstoviny, noky, halušky

Dovoluju si poznámku, totiž chválu. HP
1. Na sádle
2. Rajský protlak. Zahustí, dochutí.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Zpět na Hovězí maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron

x