Novoanglický clam chowder

Eintopf = jeden hrnec, takže sem patří všeliké guláše, i pomalý hrnec.

Re: Novoanglický clam chowder

Příspěvekod Mánek » 11 lis 2012, 07:49

Ptal jsem se proto, že jsem zatím v našich obchodech konzervované srdcovky ještě neviděl, ani celé, natož drcené. Ale živé se koupit dají, takže potom jedině použít tu druhou variantu, kterou drobek nabídl.

PS: V ruských obchodech se sice dají sehnat konzervované slávky, ale ty chutnají úplně jinak.
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Re: Novoanglický clam chowder

Příspěvekod drobek » 11 lis 2012, 17:30

Já nápad nemám, nevím co je doma k mání. Těším se na květen až se přestěhujeme domů a začnu objevovat český trh. Ale přesto, dělá se corn chowder, tedy s kukuřicí, ochutnal jsem a není to ono. Ochutnal jsem s lososem, bylo to trochu jiné, ale dobré. Ochutnal jsem rybářský chowder, s různými rybami, a zas trochu jiné, ale taky dobré. Takže - experimentuj- Mimochodem, nejlepší co jsem kdy měl bylo právě v Monterey, v Old Fisherman Grotto, na pieru.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Novoanglický clam chowder

Příspěvekod j3david » 12 lis 2012, 02:34

Nooo - tak to je ono ... na pieru, před tou hospodou stál ten kiosek kde mně nejdříve nalákali na vzorek do malého kelímku-štamprle ... a už jsem byl jejich!!!
Budu tedy experimentovat - pro začátek využiju nastávající kapří sezóny. Možná by nebylo marné využít mlíčí a jikry, případně maso z uvařených hlav. Vlastně jako když se dělá vánoční kapří polívka, akorát to udělat jako Cklam Chowder. Srdcovky jsem si sice kdysi koupil, ale vzhledem ke vzdálenosti k nejbližšímu moři byl odpad při jejich zpracování takový, že přišly pěkně draho. Ono to možná budě trochu lepší někde v Praze nebo ve věších městech kde je přece jenom větší poptávka a obrat. Tady na Valašsku je to s tímhle sortimentem opravdu bída.
Mimochodem - do kterého že to regionu se vracíš?
Wiking
Uživatelský avatar
j3david
Grillmeister
 
Příspěvky: 257
Registrován: 16 čer 2012, 09:28

Re: Novoanglický clam chowder

Příspěvekod drobek » 12 lis 2012, 15:21

Já jsem původně pražák, ale přesadil jsem se do končin odkud pochází má Anička, bude to Česká Třebová.
A máš pravdu s rybami, ono je to nakonec fuk, co tam bude. Já si srdcovky nekoupím ani tady a že je tu zásobování tímhle zbožím trochu lepší, k moři do Seattle je to blíž. Ale vždyť já musím platit hrozné peníze i za ty ulity, a za ty co musím vyhodit, protože jsou mrtvé.
Nevím jak se to říká česky - pouched, prostě porce ryby se dá do vařící vody a chvíli nechá až se viditelně oddělují plátky rybího masa. No a pak to nasekat nožem na prkýnku, nemlít, to by z toho byla kaše.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Novoanglický clam chowder

Příspěvekod Mánek » 12 lis 2012, 16:59

Pošírovat je to česky. :D
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

PředchozíDalší

Zpět na Polévky, Eintopfy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

x