Pulled pork - trhané vepřové v pomalém hrnci

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

Pulled pork - trhané vepřové v pomalém hrnci

Příspěvekod drobek » 20 srp 2012, 17:20

Ten překlad je hodně nepřesný, spíš nesmyslný, spíš bych tomu říkal trhané vepřové, v Americku je to oblíbená dobrota jako náplň do sendvičů, doma bych to dal do žemlí, housek, a podobně. Každopádně je to typické jídlo pro zahradní párty; nezapomeňte na spoustu ubrousků, hosté budou upatlaní. Samozřejmé je snad i to pivo na zapití.
Normálně je to jídlo pracné na přípravu, protože se dlouho, předlouho peče a vyžaduje pozornost. To bych si ani netroufal nabídnout protože mám rád jídla jednoduchá, v jednoduchosti je přece krása. Krom toho může člověk taky dělat něco jiného než stát u plotny. Proto to u mě pomalý hrnec vyhrál, co jenom trochu jde vařím v něm. Příprava trvá 10 minut, pak se to 8 hodin vaří. Nakonec dalších 10 minut a může se servírovat.

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (31.66 KiB) Zobrazeno 5636 krát

Ingredience:
1 - 1 ¼ kg vepřového ramínka bez kosti
1 lžíce hnědého cukru
1 lžíce košer krystalové soli
1 lžíce pepře
1 lžíce sladké papriky
To vše smíchejte a vmasírujte do masa.
Dál smíchejte:
2 hrnky jablečného octa (cider vinegar)
1 hrnek kečupu
2 lžíce worcesthire
1 lžička cayanského (červeného) pepře
1 lžíce hořčice

Postup
Naolejujte 1,5 – 2 litrový pomalý hrnec, nebo lépe prostě nastříkejte sprejem. Do něj dejte maso, zalijte tekutou směsí a vařte na „low“ 8 hodin. Potom maso vyndejte, vidličkami roztrhejte (proto pulled – tahané – trhané), dejte zpět do hrnce a promíchejte s majdou. Tradičně se servíruje tak, že na dolní polovinu housky dáte hromadu masa, na to cole slaw a navrch druhou polovinu housky.
pulled.jpg
pulled.jpg (78.34 KiB) Zobrazeno 5982 krát

Doporučená příloha: cole slaw.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Pulled pork - trhané vepřové v pomalém hrnci

Příspěvekod parles » 26 črc 2014, 14:01

Dlouho jsem se na tohle chystal. Asi před dvěma týdny jsem se odhodlal, vyrobil přesně podle receptu a bylo to na moje chuťové pohárky moc kyselé.
??? Tak jsem popřemýšlel a na druhý pokus jsem vynechal ocet a cukr a místo toho jsem použil černé pivo ( Kozel), trochu kmínu a na dno PH jsem rozprostřel cibuli, nakrájenou na silná kolečka. Po uvaření jsem šťávu přecedil do rendlíku a poněkud zredukoval, vložil natrhané maso a HP !
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Re: Pulled pork - trhané vepřové v pomalém hrnci

Příspěvekod miska12 » 26 črc 2014, 15:27

Paráda.Bez práce.Po srazu bude masná dieta.
Dík
miska12
 

Re: Pulled pork - trhané vepřové v pomalém hrnci

Příspěvekod drobek » 27 črc 2014, 10:13

Parlesi, ono to může být různou kyselostí octa. Ten obyčejný má v Americku 4% a je čistý, bez karamelu jako ten lahodný český kvasný. Zato tam zas neseženu kozla ;) . Tohle je přesný překlad místního receptu a já ho podle něj dělal na minulý sraz, (2013) Ovšem přiznávám, že jsem ocet přidával postupně, tak jak říkám o soli - přidat se dá vždycky, ale vyndat to nejde.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Pulled pork - trhané vepřové v pomalém hrnci

Příspěvekod parles » 27 črc 2014, 17:39

Ano, samozřejmě, měl jsem být opatrnější. Použil jsem Bzenecký jablečný ocet a ten má jen 5%, měl jsem víc ochutnávat. S tím pivem to bylo moc dobré a vůbec celkově je to vynikající nápad a příjemné zpestření jídelníčku, které jsi z toho Americka přinesl!
To nejlepší teprve přijde!
Uživatelský avatar
parles
Grillmeister
 
Příspěvky: 195
Registrován: 05 lis 2010, 08:21
Bydliště: Děčín

Další

Zpět na Vepřové maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x