Mexická rýže.

a vše co k tomu patří a to jsou i přílohy

Mexická rýže.

Příspěvekod drobek » 24 led 2011, 20:21

Tak se to jmenovalo v kuchařce Vaříme chutně, zdravě, hospodárně, kterou jsem kdysi, začátkem sedmdesátých let koupil. S Mexikem má společné jen to jméno, rýže se tam takhle nevaří, ale možná, že původní nápad byl trochu ovlivněn. Máme tohle jídlo rádi, a tak je tu i pro vás.

2 středně velké cibule
40 dkg mletého hovězího
30 dkg rýže
2 lžíce oleje
3 hrnky vývaru
1 malá plechovka rajského protlaku
sůl, pepř, špetka papriky, špetka cukru
Kdo chce přidá oregano nebo špetku kari (curry)

Cibuli usekanou nadrobno osmahneme na oleji, přidáme mleté maso a chvíli podusíme. Nemusí být do měkka, ještě se to bude péct. Dobře jde rozdělit šťouchadlem na bramborovou kaši.
Přidáme rýži, zalijeme vývarem, přidáme protlak a koření, vše promícháme a v troubě dusíme, až je rýže měkká. Na talíři zasypeme strouhaným sýrem dle vlastního výběru (nebo ne), Přihodíme okurčičku nebo něco čalamády a dobrý k tomu je hlávkový salát.
eyže.jpg
eyže.jpg (34.42 KiB) Zobrazeno 4817 krát
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Mexická rýže.

Příspěvekod penda » 27 led 2011, 13:32

Mexická rýže, která není mexickou, mi vyvolala vzpomínku na "americké maso", které zřejmě nemá s Amerikou vůbec nic společného. Kamarádka ale tak říkávala pokrmu připravenému ze špenátu a mletého masa (podušené mleté maso, ke kterému se přidá mražený špenátový protlak a vše se dodusí dopoživatelna).
Žádná láska není tak opravdová, jako láska k jídlu.
Uživatelský avatar
penda
Kuchtík
 
Příspěvky: 26
Registrován: 18 pro 2010, 22:15
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Mexická rýže.

Příspěvekod drobek » 27 led 2011, 15:48

Já vím, já se taky až v Čechách dozvěděl co jsou americké brambory. :lol:
No a úplný vrchol je španělský ptáček. Když to tady, teda v Americku děláme pro přátele, těžko vysvětlujeme, že to vůbec není pták. Samozřejmě bychom mohli říct po německu ruladen, ale to by bylo pro nás moc jednoduché. ;)
Pravá, lépe řečeno jedna z pravých Mexických rýží, jako příloha, je tady: http://grilovani-barbecue.com/viewtopic.php?f=36&t=99
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová


Zpět na Mleté maso

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

x