Sulc z uzeného - Somogyi kocsonya

Co se nedá pod naše fóra umístit.

Sulc z uzeného - Somogyi kocsonya

Příspěvekod drobek » 09 lis 2014, 14:18

1.jpg
1.jpg (30.24 KiB) Zobrazeno 2614 krát
Recept i fotka od Parlese.
Maďarská kuchyně


Jsem členem stolní společnosti,která pořádá jednou ročně tzv. Gurmán Párty na dané téma – letos byla Maďarská kuchyně. Tak jsem hledal a hledal a nakonec jsem nalezl takovouto dobrotu. Trochu jsem si to přizpůsobil k obrazu svému a v této podobě Vám recept předkládám.

Ingredience:
1 ks uzené koleno (velké - zadní)
1 ks uzený vepř. ocásek
4 ks vepřové nožičky
2 ks cibule
4 stroužky česneku
1 ks mrkev
1 ks petržel
1 ks chilli paprička
1 kl pepř celý
5 kul. nové koření
1 kl mleté sladké papriky
1/2 kl česnekového prášku
5 pl octa
špetka sušeného kopru
sůl
3 litry vody

Postup:
Koleno, ocásek, nožičky, cibuli i česnek vcelku, mrkev, petržel a papričku, pepř a nové koření vložit do velkého hrnce, zalít studenou vodou a dát vařit. V momentě, kdy je dosaženo varu, ztlumit var na minimum a nechat táhnout 3 hodiny. Zatím bez solení, uzené je slané! Pak maso vyndat a obrat z kostí. Já to dělám tak, že kosti a zbytky z nožiček (oberu jen kůžičky) vrátím zpět do vývaru a dále vše mírně vařím v odklopeném hrnci asi hodinu a půl, aby se redukovalo množství vývaru a rosol byl hutnější. Poté vyberu z hrnce kosti i zeleninu a vše vyhodím. Do vývaru rozmíchám mletou papriku a přecedím ho přes jemné pláténko. Na pláténku zůstane také většina tuku, který také vyhodím. Poté je třeba vývar dochutit, já jsem dal 5 lžic octa, půl lžičky česnekového prášku, sůl a špetku sušeného kopru pro obveselení. Podotýkám, že vývar musí být ochucen dost výrazně, protože po ztuhnutí částečně ztrácí sílu!
No a potom už se nakrájené maso vloží do příslušné nádoby, zalije se vývarem, v chladnu se nechá ztuhnout (ne v ledničce) a je to hotovo!

K tomu cibulky, papriky, chléb a hlavně PIVO.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x