Stránka 1 z 2

Tvarožník s použitím kuchyňského robota

PříspěvekNapsal: 13 bře 2012, 15:48
od Mánek
Vyzkoušel jsem trochu jiný recept, upravený z několika receptů na náplň do cheesecake a s použitím českého receptu na křehké těsto, který se mi zdál nejsympatičtější. Kupodivu jsem se tentokrát trefil a těsto naprosto vyhovuje mým představám i požadavkům. Jelikož jsem si k Vánocům dopřál luxus kuchyňského robota, plně jsem jej využil i na přípravu tohoto tvarožníku. Jsem si plně vědom, že to NENÍ čískejk (protože jsem ho dělal na Moravě, z moravského tvarohu, másla, mouky a tak dál, navíc z polských vajec! :D), i toho, že jsem sem už jeden tvarohový koláč nacpal, ale výsledek předčil moje očekávání i můj předchozí pokus natolik, že jsem prostě neodolal se o něj podělit.

Ingredience:
Těsto:
2 hrnky (po 250 ml) hladké mouky,
1/4 lžičky soli,
125 gr studeného másla nakrájeného na kostky cca 2 cm,
1 velké vejce

Náplň:
1000 g tvarohu,
100 g cukru krupice,
2 vanilkové cukry,
2 vejce,
2 vanilkové pudinky,
100 ml mléka ,
kůra z 1 citronu

Popis přípravy:
Mouku a sůl vložíme do foodprocesoru a zapneme na 10 vteřin aby se mouka provzdušnila, čímž nahradíme prosití mouky. Přidáme máslo, zapneme a mísíme tak dlouho až směs vypadá jako jemná strouhanka. Za chodu přidáme vejce a zpracováváme, dokud těsto neutvoří tuhou kouli. Tu vyndáme, zabalíme do fólie nebo vložíme do mikrotenového sáčku a necháme 15 minut (případně celou noc) odpočinout v lednici.

Suroviny na náplň vložíme do hnětače a zpracujeme na nepříliš řídkou hmotu.

Menší hluboký pekáč vyložíme pečícím papírem tak, aby přesahoval přes okraje. Těsto rozválíme na plát, kterým vyložíme dno pekáče až do okrajů. Na těsto navrstvíme náplň a rozhrneme ji ve stejnoměrné vrstvě po celé ploše pekáče. Pekáčem několikrát klepneme, aby se náplň vyrovnala a vložíme jej do trouby vyhřáté na 160°C. Pečeme asi po dobu 30 minut, dokud povrch náplně nezezlátne, poté tvarožník vyjmeme a necháme vystydnout.

Obrázek

PS.: Nic jiného v zeleném, krom asparágusu, jsem doma nenašel... :AD

HP

Re: Tvarožník s použitím kuchyňského robota

PříspěvekNapsal: 13 bře 2012, 16:22
od drobek
Mám Americké zjednodušení:
33 sušenek Petit Beure
osminka rozpuštěného másla plus další pro vymazání formy
1 lžíce cukru
V malé misce smíchejte rozdrobené sušenky rozpuštěné máslo a 1 lžíci cukru. Umačkejte směs na dno pečícím papírem vyložené formy. (Vyložené nejen dno, ale i stěny) Formu šoupněte do trouby předehřáté na 150°a pečte asi 10 minut. Nechte vychladnout. HP

Re: Tvarožník s použitím kuchyňského robota

PříspěvekNapsal: 13 bře 2012, 16:53
od Mánek
No prááávě... Ty sušenky mě v těch receptech prostě sr..vadily. Proč mám kupovat drahé sušenky, co už byly upečené a péct je znovu? Udělám si svoje těsto a vím, co tam dávám. :)

No a pro ty, co mají rádi hodně těsta (já tedy preferuji tu náplň, proto těsto jenom na dno), tak se to dá ještě překrýt druhým plátem nahoře a pak přelít třeba čokoládovou polevou. banan;

Re: Tvarožník s použitím kuchyňského robota

PříspěvekNapsal: 13 bře 2012, 16:57
od drobek
Mánku, já rozumím. Jak jsem napsal je to americké zjednodušení a taky zrychlení. Ne každý je v penzi jako my :lol:

Re: Tvarožník s použitím kuchyňského robota

PříspěvekNapsal: 13 bře 2012, 16:58
od Mánek
to víš, sušenky doma nemám, ale mouku a máslo jo. :D

V tom robotu je to chvilka, a na vychlazení stačí doba, než uděláš náplň.