Knedlík v mikrovlnce - superrychlovka

Luštěniny, rýže a podobně, jakož i knedle všeliké.

Re: Knedlík v mikrovlnce - superrychlovka

Příspěvekod Dag » 27 úno 2011, 21:32

Lydie.....nedala jsi do těsta vůbec žádný rohlík? A jaký byl knedlík bez rohlíku?
Jsem ráda, že jsi zkusila chlebíčkovou formu. Já jsem o tom dnes celé dopoledne přemýšlela, ale pak jsem zůstala při bábovce a také jsem přidala o jeden rohlík víc. A také mně samozřejmě knedlíky zbyly, takže příště dám do chlebíčkové formy, která je menší a budu vlnit jako ty.
Jinak, jak děláš nákyp ze zbylých houskových knedlíků?
Uživatelský avatar
Dag
Grillmeister
 
Příspěvky: 299
Registrován: 06 lis 2010, 00:08
Bydliště: Praha 6

Re: Knedlík v mikrovlnce - superrychlovka

Příspěvekod drobek » 27 úno 2011, 22:40

Padl na mně knedlíkový hlad a tak jsem je hned spáchal, podle toho receptu který jsem přidal už výš, ze dvou hrnků mouky. Poněkud jsem si zjednodušil život, fotka to vysvětluje.
knedlíky.jpg
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Knedlík v mikrovlnce - superrychlovka

Příspěvekod lydia » 02 bře 2011, 13:38

Dag, knedlíky byly velmi jemné. Když jsem je dělala poprvé, dala jsem žemli, ale já mám doma jenom nakrájené tvrdé na vídeňské knedlíky. Žemle byla v knedlíku celkem tvrdá, tak jsem tentokrát nedala žádný rohlík. Dokonce i manžel pochválil :) A přidala jsem trochu curkumy.
Ten nákyp je u mne vždy takové zužitkování zbytků. Je to něco trochu jiného než jenom knedlík s vajíčkem. Osmažila jsem cibuli, přidala 2 malé cukety, které čekaly na zpracování a nechala lechce povařit. Potom jsem přidala rajskou omáčku, taky zbylou. Do zapékací vymazané formy jsem naskládala na plátky nakrájené knedlíky, zeleninu jsem promíchala s nakrájenou šunkou a navršila na knedlíky. Posypala strouhaným sýrem a upekla. Při 180°C asi 20 min. Místo rajské omáčky můžeš dát šlehačku a rozmíchat v ní vejce.

Drobku to taky není špatný nápad, ale já mám silikonovou formu jenom na srdíčka. :D
Uživatelský avatar
lydia
Učedník
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2010, 16:44

Re: Knedlík v mikrovlnce - superrychlovka

Příspěvekod drobek » 02 bře 2011, 15:33

Lydie, co na tom, tak budou knedlíky trochu zamilované. :AD
Já si tuhle formu koupil, a bylo to shánění, právě na knedlíky. Devět knedlíků je tak akorát na pár obědů pro dva. HP
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Předchozí

Zpět na Ostatní přílohy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron

x