Malenovická vepřová roláda.

Malenovická vepřová roláda.

Příspěvekod drobek » 30 kvě 2011, 12:19

Recept jsem vytvořil a po Malenovicích nazval na počest jarního srazu Labužníků, 27 – 29. května 2011. Kdo máte fotku prosím přiložte, já nefotil.

Lepší fotku jsem zatím neobdržel, ale pro začátek stačí! :)
Mánek


Obrázek

1,25 – 1,5 kg vepřového, které rozřízněte a udělejte plát
2 petržele(pastiňáky),
houby, celkem jedno jaké,
šunka, uzené… vše na kostičky,
jarní cibulka na drobno.
Schválně tady nepíšu množství, vše záleží na tom, jak velký plát masa budete mít, aby se to na něj vešlo.

Na marinádu:
2/3 hrnku normální hořčice, (hrnek má 2,5 dl)
1/2 hrnku hnědého cukru
1 dl octa octa
1 dl vody
1 lžíce sojové omáčky
3 stroužky česneku, utřené.
Všechno to smíchejte a maso dejte marinovat přes noc.

Petržel (pastinák) uvařte a udělejte z něj kaši. Mléko či máslo není třeba.
Houby nakrájejte na drobno a na oleji poduste. Sůl, víno ani kmín není třeba, ale fantazii se meze nekladou.
Maso si rozložte na stůl, na něj rozprostřete kaši, na ni houby, šunku a cibulku.

Obrázek

Vše zarolujte a ovažte provázkem. (Díky Muso, zachránilas mně CC )

Obrázek

Nebojte, neshoří, ze začátku ho bude chladit vlhkost masa a pak i kdyby shořel, maso už bude držet pohromadě samo. Pokud si chcete být jistojistí, namočte ho do vody.
A pak už to přijde na ne moc horký gril a pod poklicí grilujte. (v Malenovicích jsme to pekli v troubě, už se nám nějak nechtělo roztápět gril, a stejně by se to nevešlo).

Obrázek

Zbylou marinádu nalijte do kastrůlku a odpařte (nechte zhoustnout), tou se to na talíři polije.
Skleróza je nejkrásnější choroba. Nebolí a každý den se člověk dozví něco nového.... (Aurelius Augustinus)
Uživatelský avatar
drobek
Spokojený důchodce
Spokojený důchodce
 
Příspěvky: 1873
Registrován: 17 srp 2010, 14:59
Bydliště: Skalka 1946; 56002 Česká Třebová

Re: Malenovická vepřová roláda.

Příspěvekod bocianka » 30 kvě 2011, 15:45

Tohle vypadá na náramnou dobrotu. To určitě zkusím až budu mít čerstvé houby. Už prý začínají růst. :AD
bocianka
Grillman
 
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2010, 19:16
Bydliště: Kolín

Re: Malenovická vepřová roláda.

Příspěvekod noskovice » 02 čer 2011, 09:06

Bocianko, to nevypadá, to je děsná dobrota a můžeš tam dát i žampiony. V Malenovicích to bylo s nimi a nemělo to chybu. Až se vrátím do Itálie, tak si to udělám jako první jídlo na uvítanou. Umberťákovi upeču další dobrůtku, co dělala Klárka. Na její recept si musíme počkat, ale taky nemá chybu. Manžel se při vzpomínce na její žebírka olizuje ještě teď. Tedy na vepřová žebírka ....! :roll: :lol:
Uživatelský avatar
noskovice
Učedník
 
Příspěvky: 22
Registrován: 06 lis 2010, 17:42

Re: Malenovická vepřová roláda.

Příspěvekod bocianka » 02 čer 2011, 13:17

Houby prý už jsou i zde, takže na ně vyženu rodinku i sebe a budeme dělat roládu. Žampiony mám ráda, ale pravé lesní houby mám raději. Ještě nevím zda budeme grilovat nebo raději péci. Vy jste to pekli, že? Tak mi všichni držte palce, ať to nezkazím. Díky. GG
bocianka
Grillman
 
Příspěvky: 132
Registrován: 05 lis 2010, 19:16
Bydliště: Kolín

Re: Malenovická vepřová roláda.

Příspěvekod Mánek » 02 čer 2011, 15:18

Omlouvám se, tu blbou informaci ohledně žebírek na medu jsem dal z nevědomosti Soni já... Klárka nakonec místo žebírek dělala na medu krkovici, žebírka dělal Jirka Rucký.
CC CC HP
Nezáleží na výši důchodu, ale na tom, kolikrát ho dostaneme! :D
Uživatelský avatar
Mánek
Vládce vod
Vládce vod
 
Příspěvky: 1226
Registrován: 19 srp 2010, 20:27
Bydliště: Moravský Beroun

Další

Zpět na Vepřové

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron

x